All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Bir WordPress siteniz var ama aramalarda üst sıralarda çıkmıyor diyorsanız tam aradığınız SEO eklentisi All in One SEO Pack’tir. WordPress eklentilerin içerisinde şimdiye kadar 30 milyondan fazla indirme ile en popüler SEO eklentisidir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

WordPress için neden bir SEO Eklentisine ihtiyacınız var?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) web sitenizin sıralamasını Google ve diğer arama motorlarında arama sıralamasında üstlerde çıkmasına yardımcı olur.

WordPress SEO dostu bir kurulum sağlarken, meta etiketler ekleme, XML site haritası oluşturma vb. gibi işlemleri yapabilmemiz için SEO eklentisine ihtiyacımız vardır.

All In One SEO Pack Kurulum ve Ayarları

All In One SEO Pack eklentisi WordPress plugin dizininde ücretsiz olarak mevcuttur.

Video Site XML Haritası oluşturma, e-Ticaret SEO, 1 yıllık profesyonel destek ve diğer pek çok özellik gibi ek özelliklerinide kullanmak istiyorsanız All In One SEO Pack Pro sürümünde tüm aradığınız özellikler mevcuttur. Yıllık 79 $ fiyatı vardır.

Bunu söyledikten sonra, kurulum sürecine bir göz atalım.

Yapmanız gereken ilk şey All in One SEO Pack eklentisini yükleyip etkinleştirmektir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Etkinleştirme üzerine, eklenti WordPress yönetici sol menüsünde SEO menü öğesi ekleyecektir.

Eklenti ayarlarını yapılandırmak için All in One SEO »Genel Ayarlar tıklatmanız gerekir .

Ayarlar sayfasında bir grup ayar olduğunu göreceksiniz. Her ayar seçeneğinin yanında bir soru işareti bulunur ve tıklandığında seçenek hakkında ve ne yaptığı hakkında bir yardım mesajı görüntülenir.

Tipik bir WordPress kurulumunda, ana sayfa, arşiv sayfası, yazar sayfası, kategori ve etiket sayfaları gibi çeşitli yerlerde tek bir yayın görüntülenir. Bu nedenle, WordPress arşiv sayfalarında tam mesaj yerine makale özetini veya alıntıları kullanmanızı öneririz. Tüm sayfalarda tam makalelerin yayınlanması, yinelenen içerikler oluşturur.

Anasayfa Başlık Ayarları

Anasayfa ayarları bölümünde, anasayfanız için bir başlık belirleyebilirsiniz. Bu başlık, WordPress web sitenizin başlığından farklı olabilir. Akılda kalıcı hale getirmek ve başlıkta en önemli anahtar kelimelerinizi kullanmanızda fayda vardır.

Bu alanı boş bırakırsanız, All in One SEO varsayılan WordPress web sitesi başlığını kullanacaktır. İster blogunuzdaki başlık veya farklı bir başlık kullanın, önemli olan web sitenizin ana anahtarlar kelimelerini içermesidir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Anasayfa açıklaması alanında, web sitenizin kısa bir açıklaması sağlamanız gerekir. 156 karakterin altında tutun ve açıklamada web sitenizin en önemli anahtar kelimelerini kullanmaya çalışın. Ancak açıklamada anahtar kelimelerle fazla boğmayınız. Okunabilir ve anlaşılması kolay olduğundan emin olun.

Açıklama alanını boş bırakırsanız, All In One SEO anasayfanızdaki yazıları ekleyecektir. Eğer maksimum fayda sağlamak istiyorsanız, bunları doldurmalısınız.

Eğer statik ön sayfa kullanıyorsanız, o zaman ‘Yerine Kullanım Statik Ön Sayfa’ seçeneğinin yanındaki etkinleştirmeyi tıklayınız. Artık ön sayfanızı düzenleyebilir başlık, açıklama, meta kutusunuda seçebilirsiniz.

Başlık Ayarları

Başlık ayarları, WordPress tarafından üretilen her sayfa için varsayılan başlık şablonlarını ayarlamanıza izin verir. Bu, tek bir gönderim, ana sayfa, arşivler, etiketler veya kategori sayfaları olabilir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

WordPress tarafından üretilen her sayfa <title>, WordPress temalarınızda bulunan bir kümeye sahiptir. İlk seçenek, başlıkları yeniden yaz, All in One SEO Pack’in başlıkları yeniden yazmasına izin verir. Herhangi bir tema ayarını geçersiz kılmak varsayılan olarak etkindir.

Temaları SEO seçenekleri eklememeniz gerektiğine inandığımız için bu ayarı olduğu gibi bırakmanızı öneririz .

Ayrıca, farklı sayfa başlıkları için kullanılan önceden tanımlı etiketleri değiştirebilir, arşiv ve diğer sayfalarınızın başlıklarının nasıl görüneceğini de değiştirebilirsiniz.

Özel Yazı Türü Ayarları

Özel yazı türü ayarları altında, sitenizde kullanılan herhangi bir özel yazı türleri için SEO eklentisinden birini etkinleştirebilirsiniz .

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Örneğin, WooCommerce kullanıyorsanız, ürünleriniz özel gönderim türleri olup burada gösterilecektir. Ürünler için SEO seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.

Tüm yazı türleri, Gelişmiş SEO ayarlarına ihtiyaç duymaz. Örneğin, Envira Galeri eklentisini kullanıyorsanız , galerileriniz burada ‘Envira Galerileri’ başlıklı özel yazı tipi olarak görünür. Galeriler genellikle WordPress yayınlarına ve sayfalarına eklendiğinden, onlar için gelişmiş SEO seçeneğine sahip olması gerekmez.

Görüntü ayarları

Ekran ayarları, yayınların SEO başlığını ve açıklamalarını yayınlar ekranında göstermenize olanak tanır. Varsayılan olarak etkindir ve bu ayarı olduğu gibi bırakabilirsiniz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Web Yöneticisi Doğrulaması

Burası, web sitenizin sahipliğini doğrulamak için Google, Bing veya Pinterest tarafından sağlanan web yöneticisi doğrulama kodunu ekleyeceğiniz yerdir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Google Ayarları

Google ayarları bölümünde, google doğrulanmış yazar eklemek için Google Plus profil URL’nizi girebilirsiniz . Bağlantıyı buraya ekledikten sonra, sayfanız hakkındaki Google+ profilinize gitmeniz ve katkıda bulunanlar bölümünde sitenizi eklemeniz gerekir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Web siteniz için Google Analytics Kimliğinizi de ekleyebilirsiniz ve All in One SEO’da otomatik olarak Google Analytics kodunuzu sitenize ekleyecektir.

Noindex Ayarları

Bu bölüm arama motorları tarafından sitenizdeki kategori ve arşiv sayfalarının dizine eklenmesini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Bazı SEO uzmanları, bunun yinelenen içerik olduğuna ve bu sayfaların dizine eklenmemesi daha iyi olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, gerekli olmadığını düşündüğünüz öğeleri devre dışı bırakmanız ve kategori arşivleri ve etiket arşivleri gibi yararlı arşivler bulundurmanız gerektiğini savunuyor. All in One SEO varsayılan olarak kategori ve arşiv sayfaları için noindexing özelliğini etkinleştirir, kategorileri işaretlemenizi öneririz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Tek bir yazar blogu yayınlarsanız yazar arşivleri için de noindex özelliğini etkinleştirmenizi öneririz. Ancak çok yazarlı bir site çalıştırırsanız, arama motorlarının yazar arşivlerine endekslemesine izin vermelisiniz.

Gelişmiş Ayarlar

Gelişmiş ayarlar bölümü, deneyimli web yöneticilerinin web sitelerinin optimizasyonunun belirli yönlerini değiştirmelerine izin verir. Sayfaları hariç tutmak, üst bilgilere kod eklemek, açıklamalar otomatik oluşturmak vb. Gibi.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bu bölümü olduğu gibi bırakmanızı öneririz.

Anahtar Kelime Ayarları

Pek çok SEO uzmanı, artık meta anahtar kelimeler etiketini kullanmanın yararı olmadığını düşünüyor. Öte yandan, bazı uzmanlar hala faydalı olduklarına inanıyorlar.

All In One SEO Pack varsayılan olarak anahtar kelimeleri devre dışı bırakılmıştır. Anahtar kelimeleri kullanmak isterseniz, onları buradan etkinleştirebilirsiniz. Meta anahtar kelimeleri web sitemizde kullandığımız için faydalı olmadığı halde her yazıya birkaç anahtar kelime eklemenin hiçbir zararı olmadığına inanıyoruz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

All In One SEO Pack Özellikleri Yöneticisi

All in One SEO Pack güçlü bir eklentidir ve gördüğünüz gibi tonlarca seçenek vardır. Bazı özellikleri kullanıcıların kullanımına sunulmaz. Onların hepsini All In One SEO Pack »Özellikler Yöneticisi sayfasını ziyaret ederek etkinleştirmelisiniz .

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

All In One SEO Pack yazılımcıları bazı kullanıcıların XML site haritaları ve Facebook meta etiketleri için başka eklentiler kullanıyorsanız bu özellikler kapalı kalmalıdır. Bu özellikler için eklenti kullanmıyorsanız All In One SEO Pack özelliklerinden açık hale getirebilirsiniz.

Bu özelliklerin etkinleştirilmesi, All In One SEO Pack ayarlarınızda Sosyal Meta ve XML Site Haritası öğeleri ekleyecektir.

Bir SEO’da XML Site Haritası Ayarları

Tek yapmanız gereken All in One SEO “XML Site Haritası sayfasını ziyaret etmek ve” Google’a bildir “ve” Bing’e bildir “seçeneklerinin yanındaki kutuyu işaretlemektir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Ayarların geri kalanını oldukları gibi bırakın ve güncelleme seçenekleri düğmesine tıklayın.

All In One SEO Pack Sosyal Meta Ayarları

İlk önce All in One SEO »Sosyal Meta sayfasını ziyaret etmeniz ve anasayfa ayarları bölümüne gelmeniz gerekir . Burası, sitenizin ana sayfası için başlık, açıklama ve bir resim belirleyeceğiniz yerdir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Bununla birlikte, Genel ayarlarda anasayfa başlığını ve açıklamasını zaten ayarladık, ‘AIOSEO Başlık ve Açıklama Kullan’ yazan kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Sonra, bir resim yüklemeniz gerekir; çünkü bu resim, sosyal medya platformlarda paylaşıldığında bağlantıya eşlik etmek için Facebook ve Twitter gibi sosyal siteler tarafından kullanılacaktır.

Bu sayfada aşağı indiğinizde, sosyal profil URL’lerinizi satır başına bir bağlantı ekleyebileceğiniz sosyal profiller bağlantı bölümünü görürsünüz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Sonraki bölüm, Facebook admin ve uygulama kimliği ayarlamanızı sağlar. Bu bölümdeki ayarlar, Facebook yazar etiketini eklemenizi ve web siteniz için Facebook Insights’ı almanızı sağlar.

All in One SEO Pack Yazı ve Sayfaları En İyi Şekilde Ayarlama

All in One SEO Pack eklentisi, WordPress sayfa düzenleme ekranınızda bir meta kutusu ekler. Bununla birlikte, pek çok yeni başlayanlar sık ​​sık bunun nasıl kullanılacağı konusunda şaşkına dönerler.

Ne tür bir başlık kullanmalıyım? Veya bir açıklama nasıl yazılır?

Tekli yayınları ve sayfaları optimize etmek için yazdığınız her yazı için SEO başlığını, açıklamasını ve anahtar kelimelerini girebilirsiniz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu ve Ayarları

Bu meta kutusundaki ayarlar, genel All in One SEO ayarlarınızı geçersiz kılacaktır. Onları boş bırakırsanız, All in One SEO’da sizin için bu alanları doldurmak için genel ayarlarınızı kullanacaktır.

Yazı başlığınızı başlık olarak, alıntıları açıklama olarak ve etiketleri anahtar kelime olarak kullanacaktır. Maksimum sonuç almak istiyorsanız, bu alanları boş bırakmak yerine elle doldurmanızı öneririz.

Bunların yanı sıra belirli bir yayın veya arama motorlarında dizine eklenmiş bir sayfa almak istemiyorsanız nofollow ve noindex seçeneklerini de ayarlayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için bu seçeneklerin kullanılmasını önlemek için elinden gelenin en iyisi.

Tek yapmanız gereken, maksimum SEO kazancı için sayfanızı optimize etmenizdir.

All in One SEO Pack’deki bu kullanıcı kılavuzunun sitenizde kurmanıza yardımcı olduğunu umarız.

WordPress sitem için All in One SEO Pack kurdum ama yardıma ihtiyacım var diyorsanız “WordPress Kurulum Destek ve SEO Hizmeti” için iletişime geçebilirsiniz.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!