En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

WordPress siteniz için en iyi iletişim formu eklentisini mi arıyorsunuz? Piyasada binlerce ücretsiz ve premium iletişim formu eklentisi olduğundan siteniz için doğru eklentiyi bulmak sıkıcı bir iş ve zaman kaybına yol açıyor olabilir. Bu makalede, ilk beş WordPress iletişim formu eklentileri arasındaki karşılaştırmalarına bir göz atalım.

1. WPForms

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

WPForms , WordPress ekosisteminde acemi dostu form oluşturucu eklentisidir. WPForms ile, WordPress’e kesinlikle yeni başlayan bir kişi bile kolayca karmaşık çevrimiçi formlar oluşturabilir. Bir iletişim formu, sipariş formu, isteğe bağlı formlar, anket formu, bağış formu vb. gibi iletişim formlarını rahatlıkla tasarımını yaparak sitenizin herhangi bir sayfasına ekleyebilirsiniz.

Artıları

 • Kullanım kolaylığı : WPForms, tek bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan %100 mobil uyumlu WordPress formları oluşturmanıza olanak tanıyan sürükleyip bırakma form oluşturucuyla işinizi kolaylaştırır. WordPress için en kolay ve en sezgisel form oluşturucusudur.
 • İstediğiniz yerde yayınlayın : Yayınlarınıza veya sayfalarınıza yalnızca birkaç tıklama ile bir form eklemee yaparak yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bir kenar çubuğu widget’lerinde, alt bilgi gibi sitenizin herhangi bir yerinde bir form ekleyebilirsiniz. Bunun için kısa kod eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Ücretsiz sürüm : Eklentinin lite sürümü, resmi WordPress eklentilerinde ücretsiz olarak mevcuttur. Birkaç dakika içinde güzel iletişim formları oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen her özelliği içerir.
 • Özellikleri addons ile genişletin : Premium sürüm genişletilmiş form işlevleri ve form addons sunar, böylece çok sayfalı formlar, akıllı koşullu mantık formları ve daha birçok şey oluşturabilirsiniz. Ayrıca e-posta pazarlama araçları ve 500’den fazla web uygulamasıyla kolayca entegre edebilirsiniz .

Eksileri

 • Addons premium : Ücretsiz WPForms lite eklentisi, basit bir iletişim formu oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm gerekli özelliklerle birlikte verilir. Bu, bir sipariş formu veya e-posta pazarlama aracınızla entegre opt-in formu gibi karmaşık bir form oluşturmak istiyorsanız ücretli versiyonunu satın alarak kullanabilirsiniz.

2. Gravity Forms

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

Gravity Forms, en popüler iletişim formu eklentilerinden biridir. Kolayca her türlü karmaşık formları oluşturmanıza olanak sağlar.

Tek bir site lisansı için fiyatlandırma 39 $’dan başlar. 99 dolara, Gravity Forms’u temel Addons’lu üç sitede kullanırsınız. 199 $ lisansı, temel ve gelişmiş Addons ile sınırsız siteler içermektedir.

Artıları

 • Sürükle ve bırak arayüzü : Sürükle ve bırak form oluşturucu, WordPress sitenizde her türlü çevrimiçi formları oluşturmanızı kolaylaştırır.
 • Geliştirilmiş işlevler : Geliştirilmiş işlevselliklerle eklenti sürekli geliştirilmektedir. Gravity Forms ekibi WordPress güvenliğini ciddiye almakta ve sürekli geliştirmektedir.
 • Geniş eklenti çeşitleri : Gravity Forms, e-posta pazarlama araçları, CRM’ler, ödeme ağ geçitleri vb. dahil olmak üzere geniş bir eklentiyle genişletebilirsiniz.

Eksileri

 • Ücretsiz sürümü yok : Gravity Forms ücretsiz bir sürüm sunmuyor, bu nedenle basit bir WordPress iletişim formu oluşturmak isteyen en yeni WordPress kullanıcıları için uygun olmayabilir.
 • Temel sürüm için eklenti yok : Temel premium sürüm herhangi bir eklenti sunmamaktadır. Yani formunuzu e-posta bülten araçları gibi temel eklentilerle bütünleştirmek istiyorsanız, 99 $ ‘lık bir pahalı işletme lisansı edinmeniz gerekir.

3. Ninja Forms

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

Ninja Forms , WordPress kullanıcıları ve geliştiricileri arasında hızlı bir şekilde kazanılan bir freemium WordPress form eklentisidir.

Geliştiriciler, yüzlerce işlev ve eylemiyle Ninja Forms ile kolayca kendi özel işlevli form oluşturabilir.

Ninja Forms’un arkasındaki ekip birkaç ücretsiz WordPress eklentisi oluşturan bir WordPress geliştirme şirketi olan WPNinja’dır.

Artıları

 • Ücretsiz sürüm : Ninja Forms’un ücretsiz sürümü, resmi WordPress eklentileri dizininde bulunur, böylece istediğiniz sitelere yükleyebilirsiniz.
 • Form oluşturucu : Ninja Forms bir sürükle ve bırak form oluşturucu sunar.
 • Addons ayrı satın alınabilir : Premium temas formu eklentilerinin aksine, Ninja Forms ücretli eklentileri ücretsiz eklentiyle birlikte kullanmanızı sağlar. Eklentinin fiyatı 29 dolardan 129 dolara çıkıyor.

Eksileri

 • Çok pahalı : Ninja Formlar çok pahalı olabilir, bu da sitenizdeki pek çok eklentiyi denemek ister. Ninja Forms’un başlangıç ​​planı, WPForms’un başlangıç ​​planına (39 $) kıyasla daha pahalı olan 99 $ ‘a mal oluyor.
 • Önceden oluşturulmuş form şablonları yoktur : Her form, gönderme düğmesi ekleme de dahil olmak üzere sıfırdan inşa edilmelidir. Bu oldukça zaman alıcı olabilir.
 • Başlangıç ​​planıyla hiçbir e-posta bülteni entegrasyonu : Aslında, 99 dolara Ninja Forms, e-posta bülteni entegrasyonu sunmamakla birlikte WPForms bunu sunuyor. Şüphesiz Ninja Forms ile karşılaştırıldığında, WPForms en uygun maliyetli eklentidir.

4. Fast Secure Contact Form

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

Fast Secure Contact Form, Mike Challis’in ücretsiz WordPress form oluşturucu eklentisidir. WordPress sitelerinde 400.000’den fazla aktif yüklemeye sahip en popüler ücretsiz iletişim formu eklentilerinden biridir. WordPress eklenti dizininde en çok oy alan eklentilerden biridir.

Artıları

 • Spam gönderilerini engelleyin : Fast Secure Contact Form, sitenize basit iletişim formları ve çevrimiçi zamanlama düğmesi oluşturmanıza olanak tanır. Spam form göndermelerini engellemek için Google ReCAPTCHA ve Akismet desteğini kullanabilirsiniz.
 • Dokümantasyon mevcuttur : En iyisi, geliştiricilerin web sitesinde kapsamlı bir dokümantasyon bulabilirsiniz; bu, formun kullanılması veya yaygın olarak bulunan hataların giderilmesi konusunda herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa kullanışlıdır.
 • Daha iyi destek : Fast Secure Contact Form’yla birlikte, çoğu ücretsiz eklentinin aksine, WordPress.org’da bir destek forumu dizisi oluşturursanız daha hızlı bir yanıt alırsınız

Eksileri

 • Kullanımı kolay değil : Fast Secure Contact Form’un kullanıcı arabirimi çok sezgisel değildir. Sürükle bırak form oluşturucusu yoktur.
 • Yeni başlayanlar için değil : Bu eklenti, geliştiriciler ve teknik açıdan eğimli kişiler içindir. Eklenti ayarları HTML’yi anlamanıza ve yazmanıza gerek duyar ve belgeler çok sayıda teknik ayrıntı ve jargon içerir.

5. Contact Form 7

En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri

Kuşkusuz, Contact Form 7 , resmi WordPress eklenti dizininde en popüler ücretsiz iletişim formu eklentisidir. Şu anda, bir milyondan fazla site, Contact Form 7’yi kullanıyor çünkü eklenti her zaman güncellenmektedir.

Takayuki, Contact Form 7’nin arkasındaki geliştiricidir. Flamingo ve Really Simple Captcha gibi birçok Contact Form 7 eklentisini de piyasaya sürdü.

Artıları

 • Eklentiler mevcuttur : Resmi WordPress eklenti dizininde en çok indirilen eklenti olduğundan, Contact Form 7’nin yerleşik işlevlerini genişleten ücretsiz ve ücretli üçüncü taraf eklentileri bulabilirsiniz.
 • Spam filtresi : Hızlı Güvenli İletişim Formu’na benzer şekilde, Contact Form 7, spam filtreleme için CAPTCHA ve Akismet’i de kullanmaktadır.
 • Kapsamlı belgeler : Eklentiyi kullanma konusunda yardıma ihtiyacınız olması durumunda, geliştiricilerin resmi sitelerinde dokümanları, SSS’leri ve daha ayrıntılı rehberleri bulabilirsiniz.

Eksileri

 • Sezgisel Değil : Contact Form 7 kullanıcı arayüzü yeni başlayanlara dost değildir. Bu nedenle, bir iletişim formunun kurulması, yeni başlayanlar için zor ve zaman alıcı olabilir.
 • İletişim formları oluşturma ile sınırlı : Contact Form 7 ile sipariş formları gibi karmaşık bir form oluşturamazsınız.

WordPress için En İyi İletişim Form Eklentisi hangisi?

WordPress için en iyi 5 iletişim formu eklentilerini derledik. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak doğru eklentiyi bulmak zor bir görev olabilir.

Kolayca bir iletişim formu oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz bir WordPress eklentisi arıyorsanız, WPForms Lite tam aradığınız form eklentisidir. Sezgisel bir arayüze sahiptir ve önceden oluşturulmuş şablonlar ile birlikte gelir ve böylece formunuzu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İşlevselliklerini genişletmek ve premium eklentilere ihtiyaç duyarsanız, WPForms’u en iyi WordPress iletişim formu eklentisi olarak öneriyoruz .

Gravity Forms , sizin ihtiyaçlarınıza göre form işlevlerini genişletmek isteyen bir geliştiriciyseniz çok iyi bir seçim olacaktır.

One Comment

 1. En İyi 5 WordPress İletişim Formu Eklentileri
  Başkak Mayıs 23, 2022 at 7:25 pm - Reply

  Contact Form 7 ücretsiz versiyonda istediğimi elde edemedim. Diğerlerini deneyeceğim, teşekkürler…

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!