Neden WordPress Kullanmalısınız?

Neden WordPress Kullanmalısınız?

Web sitesi veya blog sayfası açmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazıda tam sizlere göre. İnternet ortamında araştırma yaptınız sürekli karşınıza WordPress çıkıyor ve WordPress ile web sitesi oluşmanız gerektiği hakkında aşağıdaki sorular aklınıza gelmiştir.
Neden WordPress’i kullanmalıyım?
WordPress’e neden ihtiyaç duyuluyor?
Durum buysa, bu yazıda aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Neden WordPress?

Birçok kişi WordPress’in sadece blog yazı platformu olduğunu düşünüyor ancak Wordpress sadece bir blog yazılımı değil, aynı zamanda bir içerik yönetim sistemi ‘dir. Bugün WordPress sürekli geliştirilerek tamamen farklı platform haline geldi. Bir blog platformundan, bir içerik yönetim sistemi (CMS) haline geldi ve artık mobil uygulamalar gibi tamamen işlevsel web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan daha büyük bir sisteme dönüştü.

WordPress’i başka bir sistemden ayıran şey, kullanımı kolay, herhangi bir görevi yapacak kadar esnek olmasıdır. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, internetteki tüm web sitelerinin yaklaşık %25’i WordPress ile oluşturulmuştur. Ziyaret ettiğiniz her dört web sitesinden birinin WordPress tarafından desteklendiği anlamına gelmektedir.

WordPress Ücretsizdir!

WordPress’i indirmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. İstediğiniz herhangi bir web sitesi oluşturmak için en ideal (CMS) içerik yönetim sistemidir.

WordPress, 31000’in üzerinde eklentiye sahip olmasının yanında 2600’den fazla ücretsiz tema bankasına sahiptir. Web sitenizdeki herhangi bir temayı veya eklentiyi ücretsiz indirebilir ve kullanabilirsiniz!

Kullanımı Çok Kolay!

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan WordPress, arayüzünün kullanımı daha kolay olduğunu kanıtladı. Hiçbir kod bilgisi olmadan bile tema yükleyebilir istediğiniz gibi sitenizi özelleştirebilirsiniz.

WordPress’te bir müzik blogu, dergi, spor, konuşmacı vb. site yapmak için temalar  mevcuttur. Herkesin istediğini karşılacak şekilde tema bulabilirsiniz.

Temaların diğer önemli yönleri ise kolayca özelleştirilmesidir. Birçok tema tek bir kod satırına dokunmamanıza olanak tanıyan çok güçlü bir tema özelleştiricisi ile birlikte gelir.

WordPress, kullanıcılara genişletilmiş bir işlevsellik kazandıran eklentileri kullanmasına olanak tanır ve en iyi yanı piyasada bulunan binlerce ücretsiz eklentinin olmasıdır.

Arama Motoru Dostu

WordPress arama motoru dostudur. Temalar ve eklentiler standart ve geçerli kod kılavuzlarını kullanarak geliştirilmiş olup web sitenizi arama motorları için daha kolay ve daha anlaşılır haline getirecek semantik biçimlendirme ile kodlanmaktadır.

Güvenli

WordPress, güvenlik açısından çok sıkıdır. Her ne kadar boşlukları bulabilen ve verileri tehlikeye atan hackerlar olsa da yüzlerce geliştici sayesinde sürekli güncellenerek güvenlik en üst seviyede tutulmaktadır. WordPress bir çok girişimler için kütüphanesini güncelliyor ve geliştirmeye devam ediyor.

Çok yönlü

WordPress, yalnızca bir blog sayfası açmanız için sınırlama getirmez; ancak bundan daha fazlasını sunar ve destekler. Sadece bir blogdan tam teşekküllü bir e-ticaret web sitesine kadar uzanan herhangi bir web sitesi için hemen hemen tüm olasılıklara açıktır.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!