WordPress Pazaryeri Eklentileriyle Çok Satıcılı e-Ticaret Sitesi Yapma

WordPress Pazaryeri Eklentileriyle Çok Satıcılı e-Ticaret Sitesi Yapma

WordPress web siteniz için en iyi pazaryeri eklentisi mi arıyorsunuz?

Pazaryeri eklentisi, N11, Hepsiburada, Amazon, eBay veya diğerleri gibi profesyonel görünümlü çok satıcılı bir web sitesi oluşturmanıza yalnızca birkaç tıklama ile yardımcı olabilir. Ve en iyi yanı, bir pazaryeri eklentisi kullanıyorsanız, başlamak için herhangi bir kodlama bilgisine bile ihtiyacınız olmayacak.

Bunun yerine, sadece eklentinizi kuracak, ayarlarınızı yapacak ve pazaryeri satış siteniz hazır olacak.

Bu nedenle, bu makalede, profesyonel bir geliştiriciye ihtiyaç duymadan zengin özelliklere sahip bir pazaryeri sitesi web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek en iyi WordPress pazaryeri eklentilerinden bazılarını anlatacağız .

Ancak ondan önce, bir e-ticaret sitesi web sitesi oluşturmanın faydalarına bir göz atalım.

Bir Pazaryeri Sitesi Web Sitesi Oluşturmanın Yararları

Bir ticaret sitesi web sitesi oluşturmanın çeşitli avantajları olabilir. İşte en büyük avantajlardan bazıları:

  • Her tür ürünü satın: Bir pazaryeri sitesi web sitesi, her türden mal ve hizmeti satmanıza olanak tanır. Bu hem fiziksel hem de dijital ürünleri içerir.
  • Müşteriler için çeşitli ürün seçenekleri sunun: Envanteri yönetmek zorunda kalmadan ziyaretçilerinize geniş bir ürün yelpazesi sunabilirsiniz.
  • Paradan tasarruf edin: Diğer iş modellerinden farklı olarak, bir pazaryeri web sitesi tek seferde büyük miktarda para yatırmanızı gerektirmez. Her satıcı kendi ürünlerini yönetecektir, bu nedenle küçük bir yatırımla başlamak kolaydır.
  • Sitenizi kolaylıkla yönetin: El ile fazla bir şey yapmak zorunda kalmadan tedarikçileriniz için görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Bu sizin için iş yükünü azaltır ve bu zamanı işinizin diğer yönlerine konsantre olmak için kullanabilirsiniz.
  • Komisyon kazanın: Birden çok satıcının ürünlerini ve hizmetlerini web sitenizde satmasına izin vererek web sitenizden iyi komisyon kazanabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, şimdi herhangi bir kodlama olmadan bir pazaryeri sitesi web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek en iyi WordPress pazaryeri eklentilerine bakalım.

1. WooCommerce Product Vendor

WooCommerce tarafından sunulan WooCommerce Product Vendor, birkaç dakika içinde çok satıcılı bir web sitesi oluşturmanıza izin veren güçlü bir WooCommerce uzantısıdır. Bu uzantıyı kullanmak için önce WooCommerce eklentisini yüklemeniz gerekir .

WooCommerce Product Vendor uzantısı ile, tedarikçilerinizin genel profillerini kontrol etmelerine, ürünlerini yönetmelerine, ürün başına gönderim kurallarını düzenlemelerine ve çok daha fazlasını yapmalarına izin verebilirsiniz. Yönetici olarak, potansiyel satıcılardan gelen uygulamaları kabul etmenize ve onaylamanıza, satıcı bilgilerini yönetmek için bir veya daha fazla satıcı yöneticisi ayarlamanıza, her satıcının komisyonunu ve ödeme planını ayarlamanıza ve diğer yönetim görevlerini ayarlamanıza olanak tanır.

2. YITH Woocomerce Multi Vendor / Marketplace 

YITH Woocomerce Multi Vendor / Marketplace , e-ticaret mağazanızı çok satıcılı bir siteye dönüştürmenizi sağlayan güçlü bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti ile web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Size siparişlerinizi, gelirinizi, incelemelerinizi ve daha fazlasını izleme esnekliği sunar.

Eklenti hem fiziksel hem de dijital ürünleri destekler, böylece satıcılarınızın herhangi bir ürün veya hizmeti listelemesine kolayca izin verebilirsiniz. Uluslararası bir kullanıcı tabanınız varsa, müşterilerinizin kendi para birimlerinde ödeme yapmalarını kolaylaştırmak için bir para birimi dönüştürücü kullanabilirsiniz. Eklenti, sitenizin daha çekici görünmesini sağlamak için çeşitli üçüncü taraf temalarını da destekler. Ayrıca Yoast , WP User Avatar ve daha fazlası gibi diğer büyük eklentilerle gerçekten iyi çalışıyor .

3. Dokan

Dokan , N11, Hesiburada, Amazon ve Alibaba gibi bir pazaryeri sitesi web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir başka şaşırtıcı pazaryeri eklentisidir. Dokan’ı kullanmaya başlamak için profesyonel kodlama bilgisine hiç gerek yok. Yapmanız gereken tek şey eklentiyi yüklemek, ayarlarınızı yapılandırmak ve web sitenizde satış yapmaya başlamak için satıcılara hoş geldiniz.

PayPal, Stripe ve diğerleri gibi çeşitli ödeme ağ geçitlerini destekler. Eklenti çok dilli olarak hazırdır, böylece ana dili İngilizce olmayan müşterilere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tedarikçileriniz için bir ön uç gösterge tablosu da oluşturabilirsiniz. Eklenti, mağazanızın satış raporuyla ilgili ayrıntılı bilgiler sunar.

4. WC Vendors Pro

WC Vendors Pro , tek bir kod satırı yazmadan Amazon ve eBay gibi bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir pazaryeri eklentisidir. Bu eklenti ile, satıcıların kendi ürünlerini, siparişlerini, kuponlarını ve daha fazlasını yönetebilecekleri bir ön uç gösterge tablosu özelliği sunabilirsiniz.

Eklenti, her tür ürünü destekler ve satıcıların gönderi durumlarını da takip etmelerini sağlar. Müşterilerinizin isterlerse genişletilmiş sipariş notu eklemelerine de izin verebilirsiniz. Eklenti sosyal paylaşımı destekler, böylece satıcıların ve müşterilerin ürünlerini en sevdikleri platformda tanıtmalarına izin verebilirsiniz.

5. WordPress WooCommerce Multi Vendor

WordPress WooCommerce Multi Vendor , e-Ticaret web sitenizi tamamen işlevsel bir çok satıcılı siteye dönüştürmenizi sağlar . Bu eklenti ile hem satıcınız hem de yönetici için ayrı bir profiliniz olabilir. Ön uç satıcı yönetimi panosu ile her satıcı kendi ürünlerini, kuponlarını, gönderim yöntemlerini ve daha fazlasını yönetme fırsatına sahip olur.

Yönetici olarak ürün listesini, satıcı listesini, komisyonları ve diğer ayarları yönetebilirsiniz. Ayrıca ürünleri düzenleyebilir veya silebilir, satıcıları onaylayabilir veya reddedebilir, farklı satıcılar için ayrı komisyon oranları belirleyebilir ve birlikte çalıştığınız satıcılar üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz.

6. WCFM

WCFM , birçok güçlü özelliğe sahip ücretsiz bir WordPress pazaryeri eklentisidir. Tıpkı bu makaledeki diğer eklentiler gibi, bu da satıcıların ürünlerini yönetebilecekleri bir ön uç gösterge tablosu özelliği sunuyor. Eklenti ayrıca çok yönlü nakliye yönetimi ve komisyon özellikleri sunar.

WCFM, PayPal, Stripe ve diğerleri gibi çeşitli ödeme seçeneklerini destekler . Eklenti, gelişmiş eklentilerle uyumludur, bu nedenle web sitenizin özelliklerini genişletmek yalnızca bir tık uzağınızda.

7. WC Marketplace

WC Marketplace , harika özellikler sunan başka bir ücretsiz WordPress market eklentisidir. Bu eklenti ile eBay gibi bir ticaret sitesi web sitesi başlatmak kolaydır. Bununla birlikte, tüm tedarikçilerinize ürünlerini yönetme esnekliği sunabilir ve ayrıca satışları hakkında haftalık bir rapor alabilirler.

Satıcılar tercih ettikleri ödeme şeklini seçebilir ve işlem geçmişlerini görebilecekleri kendi defter defterlerine erişebilirler. Diğer birçok güçlü özellikle birlikte, bu eklenti denemek için en iyi seçeneklerden biridir.

Bunlar aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi pazaryeri eklentilerinden bazılarıdır. Bu makaleyi okuduktan sonra, işletmeniz için en iyi WordPress pazaryeri eklentisini bulacağınızı umuyoruz.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!