WordPress Uzmanı

Aykut Ekinci: WordPress Uzmanı, Teknik Eğitmen, SEO Uzmanı ve e-Ticaret danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir…

Dünyanın en iyi markalarının güvendiği platform ile dijital deneyimlerinize güç katın.

Önde gelen bir WordPress kurulum, destek ve danışmanlık hizmeti sağlayıcısı olarak, web sitenizin tüm iş ihtiyaçlarınızı karşılamasını sağlıyoruz.

Eğer projeniz için WordPress uzmanı rehberliğine ihtiyaç duyuyorsa, yardım etmek için buradayız.

WordPress ile ilgili sorularınız ve teknik sorunlarınız için destek sunuyoruz. Ayrıca, web sitenizi mevcut en son teknolojiyle güncel tutmak için özelleştirme ve güncellemeler sağlıyoruz.

Nitelikli ve profesyonel danışmanlık sağlamak için büyük ölçekli ve / veya karmaşık WordPress projeleri deneyimine sahibiz.

İşletmelerin içerik yönetimi, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik konusunda karşılaştıkları zorlukları anlıyor ve bunları uzman teknik strateji ve WordPress geliştirmesi ile çözüyoruz.

WordPress Uzmanı

WordPress Destek Hizmetlerimiz


WordPress Uzmanı

WordPress Tasarım

Web sitenizi WordPress altyapısı ile tasarlayalım, işinizi kolaylaştıralım.

WordPress Uzmanı

WordPress Optimizasyon

Sitenizi ağır yüklerden arındırıyor, sayfa yükleme hızını arttırıyoruz.

WordPress Uzmanı

WordPress SEO

WordPress tabanlı sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara taşıyoruz.

WordPress Uzmanı

WordPress’e Geçiş

İçeriklerinizi WordPress içerik yönetim sistemine eksiksiz taşıyoruz.

WordPress Uzmanı

WordPress Bakım

Felaket stratejilerimizle, felaketlere hazırlıklı olmanızı sağlıyoruz.

WordPress Uzmanı

WordPress Güvenlik

Her türlü saldırılara ve sızmalara karşı güvende olmanızı sağlıyoruz.

WordPress Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir.

Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir.

Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır.

WordPress kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

Dünya’da en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir WordPress.

– WordPress: 66%
– Diğer Sistemler: 15 %
– Joomla: 10%
– Drupal: 9%

WordPress yöntemleri iki şekilde yapılır.

– Hosting firmasında bulunan Uygulama Kurulumundan giriş bilgileri doldurulur ve Otomatik kurulum yapılır.

– WordPress.org’tan dosyaları indirilerek Hosting’e FTP ile yüklenir ve Veritabanı oluşturularak gerekli adımlar takip edilerek kurulum yapılır.

WordPress kurulumu otomatik kurulum yapıldığıda bir kaç dakikada Manuel kurulduğunda 10 ile 15 dakika arasında sürebilir.

WordPress güncellemeleri, güncellenecek dosya boyutuna göre değişmektedir. Bir kaç dakika sürer.

Responsive Türkçe karşılığı “uyumlu, hassas, duyarlı” anlamındadır.

Responsive tasarımlar herhangi bir cihazdan girildiğinde o cihazın ölçülerine göre ayarlama yaparak web sitesini gösterir.

Ücretli temalar kendilerine özel tasarımları ve altyapıları mevcuttur.

Kuracağınız siteye uygun tüm özellikleri barındırdıkları için tercih edilmelidir.

En son olarakta web trendlerine uygun olarak “Sürekli Günceleme” yapıldığı için seçilmelidir.

Ücretli Tema alırken en son güncellemesi ne zaman yapılmış, ne kadar satılmış, müşteri yorumları ve kuracağınız siteye göre özelleştirilebilir mi seçeneklerine bakmalınız.

Temaya ait demolara göz atarak kendi kuracağınız siteye en uygun olanını seçebilirsiniz.

WordPress kurulumunu yaptığınızda bir iletişim formu olmayacaktır. Ancak, ücretli veya ücretsiz bir tema yükleyerek veya eklentiler (Örn: Forminator ) yükleyerek websitenize kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz.

WordPress yönetim panelinde sol menüde bulunan Araçlar menüsünde yer alan, içe aktar-dışa aktar seçeneklerini kullanarak sitenizin XML çıktısını dışarı aktararak yedek alabilirsiniz.

WordPress yedekleme işlemi için birçok eklenti geliştirilmiştir (Örn: UpdraftPlus) ve bunlardan birisine kullanarak yedek alabilirsiniz.

Websitenizin hızlı açılması hem SEO sıralamanız hem de sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınız için daha iyi bir deneyim sağlamak açısından oldukça önemlidir. Site hızınızı artırmak için görsel dosyalarınınızın (.jpg, .png vb) boyutunu düşürebilirsiniz. Tinyjpg.com bu konuda size yardımcı olacaktır.

Website performansının arttırılması için (WP Rocket, WP Fastest Cache, Litespeed Cache vb.) cache eklentileri oldukça verimli çözümler getirmektedir. Ayrıca ücretli veya ücretsiz bir CDN (Content Delivery Network) hizmetinin gücünden yararlanabilirsiniz. CDN için Cloudflare veya yerli bir hizmet sağlayıcı olan Medianova firmasından hizmet alabilirsiniz.

Sitenizi hızlandırmak için daha fazla optimizasyona ihtiyacınız varsa, sizin için hangi çözümleri sunduğumuzu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WordPress eklentiler bölümünde Sitemap oluştucuları mevcuttur. Bunların en popüleri Google Sitemap Oluştucu eklentisidir.

WordPress Uzmanı Aykut EKİNCİ ile İletişim Kur!

En geç 24 Saat İçerisinde Cevap Vereceğimden Hiç Kuşkunuz Olmasın ?