2020’nin En İyi WordPress SEO Eklentileri

2020’nin En İyi WordPress SEO Eklentileri

2020’nin En İyi WordPress SEO Eklentileri

Son yıllarda olduğu gibi 2020 yılındada web sitelerinin olmazsa olmazı SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu ön plana çıkmakta.

Neredeyse tüm internet aktiviteleri arama ile başlar: Tüm İnternet deneyimlerinin% 93’ü bir arama motoruyla başlar ve dünyadaki e-ticaret trafiğinin% 39’u aramadan gelir.

Çoğu işletme bunu kabul etti ve buna göre uyarlandı – şirketlerin% 61’i geçen yıl en büyük önceliği olarak SEO adını verdi.

Elbette, PPC kampanyalarıyla potansiyel müşteriler oluşturabilir ve en iyi sonuç için ödeme yapabilirsiniz. Ancak insanların% 80’i arama sonuçlarındaki reklamları göz ardı ettiklerini söylüyor.

Kendi alışkanlıklarınızı analiz etmek için bir dakikanızı ayırın. Çevrimiçi bir şey yapmak istediğinizde, nereden başlıyorsunuz? Benim gibi ve internet kullanıcılarının çoğunluğuysanız, bir arama motoruyla başlarsınız.

Bazı anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini yazıyorsunuz ve muhtemelen bir siteyi tıklamadan önce ilk birkaç sonucu geçmiyorsunuz. Öyleyse, ilk beş SERP’nin tüm tıklamaların % 67,6’sını aldığı doğru görünüyor .

Kısacası, SEO’ya öncelik vermeniz ve web sitenize organik trafik sürme şansınız varsa en iyi sonucu almanız gerekir . Ama bir SEO uzmanı değilseniz, nereden başlıyorsunuz?

Neyse ki, mevcut harika SEO araçları bol vardır. Bir WordPress siteniz varsa, yükleyebileceğiniz gerçekten size yardımcı olacak bir dizi eklenti vardır. Hangileri?

Bu yüzden WordPress için en iyi SEO eklentileri listesini geliştirdim. En iyi 8 eklentimi ve SEO’nuzu geliştirmenize nasıl yardımcı olacaklarını detaylandırıyor.

1. Yoast SEO

Yoast SEO WordPress eklentisi on yıldan fazla civarında olmuştur. Beş milyondan fazla web sitesi, en popüler seçeneklerden biri haline getirdi.

Yoast SEO’nun en iyi bölümlerinden biri, XML site haritalarınızı oluşturma ve yönetme yeteneğidir. Bu, özellikle çok teknik bir geçmişiniz yoksa, site haritanızı kendi başınıza kodlamaktan çok daha kolaydır.

Yoast SEO, yinelenen içeriği belirlemenize ve önlemenize yardımcı olur, bu nedenle Google tarafından cezalandırılmaktan endişelenmenize gerek kalmaz ve sayfalarınızı SERP’lerde daha çekici hale getirecek başlıklar ve meta açıklamalar için şablonlar sunar.

Tüm bu özelliklere ve avantajlara erişmek için Yoast SEO eklentisini ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Ancak yıllık 89 $ karşılığında size aşağıdaki gibi yükseltmeler sağlayan premium bir sürüm var:

 • Farklı platformlarda sayfa önizlemeleri
 • Dahili bağlantı için öneriler
 • Yönlendirme yönetimi seçenekleri
 • 7/24 destek
 • reklamsız

En azından WordPress için ücretsiz Yoast SEO eklentisini denemenizi tavsiye ederim.

2. All In One SEO Pack

All IN One SEO Pack tanınmış ve popüler. WordPress’te iki milyondan fazla aktif kurulum var. Adından da anlaşılacağı gibi, SEO ihtiyaçlarınız için başka bir “All In One SEO Pack” eklentisidir. Bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, temiz ve gezinmesi kolay gösterge tablosudur.

All in One SEO Paketinin temel özellikleri ücretsizdir, ancak yılda 57 $ karşılığında premium bir sürüme yükseltebilirsiniz.

Birden fazla web siteniz varsa, bu eklentiyi yılda en fazla 10 sitede 97 $ karşılığında kullanmanızı sağlayan bir işletme lisansı almak isteyebilirsiniz.

Eklentiyi sınırsız sayıda sitede kullanmak için yılda 419 $ ajans lisansı satın alabilirsiniz.

Bununla birlikte, temel bir blogunuz veya girişiminiz varsa, ücretsiz sürüm muhtemelen ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Yeni başlayanlar için harika, ancak bu eklentiyi kullanan birçok gelişmiş WordPress kullanıcısı da biliyorum.

Muhtemelen daha önce bahsettiğimiz Yoast SEO’ya en çok benzeyen şey. İki eklenti arasındaki en büyük fark, farklı boyutlardaki kuruluşlar için arayüz ve fiyatlandırma seçenekleridir.

3. The SEO Framework

SEO Framework eklentisi, dikkate almanız gereken başka bir harika seçenektir. Bu WordPress eklentisini çok seviyorum çünkü büyük şirketlerin aksine daha küçük işletmeler için üretildi.

Arayüzü WordPress ile entegre edildiğinde doğal olarak karışır, bu yüzden rahatsız edici görünmenin aksine orada olması gerekiyormuş gibi hisseder.

İşte bu eklentideki en sevdiğim özelliklerden birine bir göz atın.

Eklenti, arama motorları için her bir yayını nasıl optimize edeceğinizi gösteren renkli bir ölçek sunar. Tek yapmanız gereken belirli sayfaları nasıl geliştireceğinize ilişkin notları ortaya çıkarmak için imlecinizi SEO sütunundaki çubukların üzerine getirmektir. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, bu not başlığın SEO amaçları için nasıl geliştirilebileceğini açıklamaktadır.

SEO Framework eklentisi ücretsizdir ve çalışırken sizi rahatsız edecek herhangi bir reklam veya satış yoktur. Genel olarak, bu hafif eklentinin performansından memnunum.

4. SEO Squirrly

SEO Squirrly , SEO konusunda uzman olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır.

Diğer eklentilerin SEO önerilerine erişmek ve uygulamak için farklı yolları vardır, ancak SEO Squirrly bunu bir sonraki seviyeye getirir. Canlı SEO yardımcı özelliğine bir göz atın.

İşte böyle. Yazmaya çalıştığınız makale için sıralamaya çalıştığınız anahtar kelimeyi girmeniz yeterlidir. Siz yazdıkça, içeriğinizde bu anahtar kelimeyi nasıl çalıştırabileceğinizi açıklayan yeşil ışıklar ve açılır pencere önerileri görünecektir.

Yazarken omzunuzun üzerinde duran bir SEO uzmanına sahip olduğunuzu hayal edin – SEO Squirrly ile elde edeceğiniz şey budur.

İçerik raporları, yazarları dış kaynaklardan kullanıyorsanız veya içerik üretmek için şirketinizde birden fazla yazar kullanıyorsanız ideal olan başka bir harika özelliktir.

Bu raporlar yazarlara yazdıklarına dayanarak SEO hakkında ek bilgiler verir.

SEO Squirrly ayrıca rakiplerinizin içeriğini analiz etmek için bir araca sahiptir, böylece sayfalarını geride bırakmanın yollarını bulabilirsiniz. İlerlemenizi haftalık olarak da takip edebilirsiniz.

SEO Squirrly de dahil olmak üzere inşa diğer araçlar bir dizi vardır …

Strateji Yardımcısı (tüm Odak Sayfaları bölümüne güç veren motor). Squirrly SEO sadece yeni işlevsellik sunmakla kalmaz, aynı zamanda SEO yapma konusunda yeni bir deneyim sunar ve kullanıcılara işlerini Focus Pages üzerinden sıralamak için adım adım bir çerçeve sunar.

Ayarlar Yardımcısı kendi sitelerinde SEO ayarlarını düzeltmek ve her şeyi düzgün kurmak yardımcı olur.

Kullanıcıların WordPress panellerinden çıkmadan çok yönlü, medya açısından zengin makaleler yazmasına yardımcı olan Bloglama Yardımcısı.

Kayıt tutan, kullanıcıların anahtar kelime portföyüne veri ekleyen ve onlara daha iyi anahtar kelime fırsatları bildiren Anahtar Kelime Araştırma Yardımcısı.

5. Broken Link Checker

Google algoritmaları bozuk bağlantılar için sizi cezalandırır, bu nedenle Broken Link Checker WordPress eklentisi web siteniz için son derece değerlidir.

Benim gibiyseniz, blog içeriğinizde tonlarca dahili ve giden bağlantı var. Kendi sitenizdeki sayfaları kontrol edebilirsiniz, ancak diğer web sitelerindeki sayfaların durumu sizin elinizde değildir.

İşte bir örnek. Blog yayınlarınızdan birinde başka bir web sitesinden fiyat teklifi, resim veya istatistik kullandığınızı varsayalım. Ancak bir nedenden ötürü, diğer site o sayfadan kurtuldu veya bir yönlendirme eklemeden başka bir içerikle birleştirdi. Artık sitenizde kopuk bir bağ var.

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi eklentisi, sitenizdeki herhangi bir bozuk bağlantıyı tanımlar ve sorunu yalnızca birkaç tıklamayla kaldırmanızı, düzenlemenizi veya reddetmenizi kolaylaştırır.

Bu sadece SEO için harika değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimi açısından da önemlidir. Web sitesi ziyaretçilerinizin bozuk bir sayfanın bağlantısını tıklamasını istemezsiniz.

6. All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippets , sayfanızın kısa ve daha etkileşimli bir özeti olan zengin snippet’lerle sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında görünme şeklini geliştirecektir. Fiyatlandırma, fotoğraflar, yıldız derecelendirmeleri veya yorumlar gibi şeyler içerir.

Bu popüler şema biçimlendirme eklentisi aşağıdakiler gibi şeyler eklemenize yardımcı olabilir:

 • Videolar
 • Nesne
 • Tarifler
 • Etkinlikler
 • İnsanlar
 • Ürün:% s
 • Nesne

Zengin snippet’ler tüm web sitelerine yarar sağlar, ancak özellikle e-ticaret siteleri için önemlidir. Kullanıcıların, ürünlerinizin bir incelemesini okumak için çok fazla adım atması gerekmez. Yıldız derecelendirmesini arama motoru sonuç sayfasından görebilirler. Zengin snippet’lerin eklenmesi, arama motorlarına arama sonuçlarına tam olarak hangi bilgileri dahil edeceğini söyler.

7. Rank Math

Rank Math , web sitenizdeki her türlü içerik için tüm sayfa içi SEO ihtiyaçlarınızı yönetmenizi sağlar. Bu WordPress eklentisi çok etkilidir çünkü Google Search Console ile entegre edilmiştir, bu nedenle tüm önemli bilgileri doğrudan WordPress’teki yönetim panelinizden görürsünüz.

Rank Math ayrıca aşağıdakiler için meta etiketleri yönetmenizi sağlar:

 • noindex
 • takip etme
 • noarchive

Bu WordPress eklentisi, hangi anahtar kelimeleri sıraladığınızı söyleyecek ve çeşitli aramalar için kaç gösterim aldığınızı gösterecektir. Rank Math ayrıca Google’ın sitenizde gördüğü hataları da tanımlar. Tüm bu bilgilere erişmek, okumak ve sindirmek kolaydır.

Ayrıca, Rank Math aşağıdakiler için özelliklere sahiptir:

 • XML site haritaları
 • Zengin snippet’ler
 • Dahili bağlantı önerileri
 • 404 izleme
 • Yönlendirmeler
 • Yerel SEO
 • Resim SEO

Rank Brain kesinlikle WordPress için en iyi SEO eklentilerinden biridir. Tüm bu özellikler için tek noktadan alışveriş yapmak isteyenler için harika.

8. SEMrush SEO Writing Assistant

SEMrush SEO Writing Assistant WordPress için eklenti olarak yaygın Şimdiye kadar baktım diğer eklentilerin bazıları olarak kullanılan değil, ama yine de dikkate almak bir üst seçimdir.

SEMrush, SEO için mevcut en iyi çevrimiçi araç setlerinden birine sahiptir. Marka SEO endüstrisinde büyük bir isim, bu yüzden kesinlikle eklentisini bu listeye dahil etmek istedim.

Bu eklentinin çalışması için SEMrush’ta bir hesabınız olması gerekir; bu hesabınız yoksa ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ücretsiz hesap size yalnızca bir şablona erişmenizi sağlayacak, bu nedenle muhtemelen bu eklentiyi kullanmak için premium plana geçmek isteyeceksiniz.

Eklenti içeriğinizi analiz eder ve yazmanın SEO dostu olmasına bağlı olarak puanlar verir. SEO amacıyla içeriğinizi nasıl geliştireceğinizi açıklayan metin önerileri göreceksiniz.

Yazma asistanı ile hedef anahtar kelimelerinizi de ekleyebilirsiniz. Eklenti, bu anahtar kelimeleri temel alarak size önerilerde bulunur.

Harika bir SEO WordPress eklentisi için diğer web siteleri gerçekten faydalanmıyor, kesinlikle SEMrush tarafından SEO Yazma Yardımcısı’nı düşünün.

Bir WordPress web siteniz varsa, emrinizde sayısız eklenti vardır. Ancak, yukarıda bahsettiğim ilk sekize odaklanmak en iyisi. Bu listedeki herkes için bir şey var. Bu eklentilerin bazıları belirli SEO özellikleri içindir, diğerleri ise daha geniş bir SEO öğeleri yelpazesini kapsar.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!