WordPress WooCommerce SEO Dostu URL Yapısını Ayarlama

WordPress WooCommerce SEO Dostu URL Yapısını Ayarlama

WordPress WooCommerce SEO Dostu URL Yapısını Ayarlama

WooCommerce e-Ticaret alt yapısıyla online satış yapan sitelerin en çok sıkıntı çektikleri konulardan birisi URL yapılarıdır. Arama motorularında üst sıralara çıkabilmek için hayati önem taşıyan URL yapısı yani Google’ın kullanmamızı istediği URL yapısına uygun olması gerekmektedir.

Aşağıdaki örneklerde Google’ın kullanmamızı istediği URL yapısı ve WooCommerce URL yapısıdır.

WooCommerce Kategori URL : wpkurulum.com/urun-kategori/kategori-adi
WooCommerce Ürün URL : wpkurulum.com/urun/urun-adi

Google’ın Önerdiği Kategori URL Yapısı : www.siteadi.com/kategori-adi
Google’ın Önerdiği Ürün URL Yapısı : www.siteadi.com/urun-adi

WooCommerce URL yapısını değiştirmek için bir kaç yöntem vardır. Kod bilgisi gerekmeden kullanıcıların en kısa şekilde eklenti ile halledebilirler. Eklentiler kısmından Yeni elle seçeneğinden arama kutusuna “WooCommerce Permalink Manager” yazalım ve eklenti kurulumunu yaparak etkinleştirelim.

Diğer bir yöntem ise WordPress.org eklentiler böümünden “WooCommerce Permalink Manager” eklentisini indirerek sitenize ekleyebilirsiniz.

WooCommerce Permalink Manager Eklenti Ayarı

Aşağıdaki resimdeki ayarlamaların aynısını yapmanız yeterli olacaktır.

Sitenizi daha önceden Google indexleme yaptığından dolayı aramalarda çıkan eski URL 404 hatasına düşecektir. Bunun önüne geçmek için 301 sayfa yönlendirme Redirection eklentisini kurarak yönlendirme yapmanız gerekmektedir. Aksi halde eski ürün linkine tıklandığında hata mesajı ile karşılaşılacaktır.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!