En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2020

En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2020

En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

En iyi WordPress sayfa düzenleme eklentisi mi arıyorsunuz? Bir geliştiriciye ihtiyaç olmadan bir web sitesi oluşturmak ister misiniz? Sürükle ve bırak WordPress web sitesi sayfa düzenleme eklentisi, güzel web sitelerini kendi başınıza oluşturmanızı ve özelleştirmenizi kolaylaştırır.

Bu makalede, en popüler sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştıracağız, böylece ihtiyaçlarınız için en iyisini seçebilir ve sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Sayfa Oluşturucu’yu Kullanma

İş akışınıza uyum sağlayan bir WordPress teması bulmak kolay olsa da, çoğu temadaki özelleştirme seçenekleri sınırlıdır. Bir geliştirici değilseniz, tema tasarımınızda önemli değişiklikler yapamazsınız.

Bu, bir WordPress sayfa oluşturucusunun devreye girdiği yerdir. WordPress sayfa oluşturucu eklentisini sürükleyip bırakın, web siteniz için istediğiniz gibi özel düzenler oluşturmanıza olanak tanır. Temel olarak: hayal edebiliyorsanız, şimdi oluşturabilirsiniz (teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile!).

Sürükle ve bırak editörleri, prodüksiyonlarını hızlandırmak isteyen yeni başlayanlar ve uzmanlar için mükemmeldir. Seçim yapabileceğiniz en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucu WordPress eklentilerine bir göz atalım.

1. Elementor Live Page Builder

Elementor Live Page Builder, sayfa oluşturmayı bir sonraki seviyeye sürükleyip bırakan açık kaynaklı bir ön uç düzenleyicidir. Bu gelişmiş sürükle ve bırak canlı sayfa oluşturucusu size anında sonuç verir, böylece değişikliklerin etkili olması için beklemeniz gerekmez. Bu başlangıçta önemsiz gibi görünebilir, ancak bu artan değişiklikler toplanır ve Elementor sizi sayfa oluşturma süresinde saatlerce sürmesini kısaltır.

Elementor herhangi bir tema ile ve herhangi bir sayfa türünde kullanılabilir, bu nedenle ana sayfanız, satış sayfalarınız, blog yayınlarınız ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Elementor’un sezgisel düzen seçenekleri, bölüm genişliği ve yüksekliğinden, sütun ve içerik konumuna, dolgu ve kenar boşluğu ayarlarına kadar her şeyi kolayca değiştirmenizi sağlar.

Elementor’un bir başka harika özelliği de, üçüncü parti widget’larınızın ve eklentilerinizin, sayfalarınıza sürükleyip bırakmanız için otomatik olarak mevcut olmasıdır. Ayrıca, Elementor tonlarca özelleştirilebilir widget, 400 benzersiz simge ve 600’den fazla Google Fonts ile birlikte geliyor .

En iyi kısım? Bedava! Ve muhtemelen internetteki en iyi ücretsiz sayfa oluşturucu.

2. The Divi Builder (89 $)

Divi Builder, inanılmaz sayfa tasarımları oluşturmak için sonsuz olanaklar sunar. Bu sezgisel oluşturucu içinde, yalnızca sütun satırlarını istifler ve istediğiniz kadar öğe eklersiniz. Divi Builder, sürgü, sayıcı ve düğme dahil olmak üzere 40’ın üzerinde yerleşik modüle sahiptir. Her modül kendi kodunuzu eklemeniz gerektiğinde özel bir CSS sekmesi de dahil olmak üzere birçok özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir.

Divi Builder eklentisi Elegant Temalar yıllık üyeliğine dahil edilmiştir. 89 $ karşılığında en çok satan Divi teması dahil tüm eklentilerine ve temalarına erişebilirsiniz.

Herkes, sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu WordPress eklentilerini kullanmalıdır, çünkü üretkenliğinizi artırır ve uzun vadede zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu eklentiler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümüne bir satır bırakın.

3. WPBakery Page Builder (45 $ )

WPBakery Page Builder eklentisi, piyasadaki en çok satılan sürükle ve bırak eklentilerinden biridir. Ve iyi bir nedenden ötürü, oldukça havalı bir premium eklenti. WPBakery görsel sayfa oluşturucusuyla, web sitenizi ön veya arka uçta mı tasarlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca, WordPress sitenize yüklemeyi seçtiğiniz herhangi bir tema ile çalışır ve eklentinin içerdiği 40’tan fazla içerik öğesi kullanıma hazır bir şekilde ekli olarak gelir.

Bu eklentinin bir diğer harika özelliği de esnekliği. Ne yaptığınızı biliyorsanız, kolayca daha fazla modül ekleyebilirsiniz. Aslında, WPBakery Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak simge kutuları, kilometre taşları, yazı tipleri ızgaraları ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Veya  isteyebileceğiniz veya ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir özelliği eklemek için yüzlerce premium uzantıdan birini kullanabilirsiniz .

4. WP Page Builder (Ücretsiz)

WP Sayfa Oluşturucu, kendi özel sayfalarınızı oluşturmak için kolay bir seçenektir. Sürükle ve bırak oluşturucu, bir düğmeyi tıklamak kadar basittir – tam anlamıyla. Eklemek istediğiniz modülü seçin, seçenekleri düzenleyin, yeniden boyutlandırmak için tıklayıp sürükleyin veya sayfanızdaki öğeleri yeniden sıralamak için sürükleyip bırakın.

Halen  WP Sayfa Oluşturucu, aralarından seçim yapabileceğiniz 60’ın üzerinde sayfa bloğu içermektedir. Akordeonlar, uyarılar, simgeler, özellik kutuları, fiyatlandırma tabloları, video, görüntü sunumları ve daha fazlası için seçeneklerle yapabileceğiniz çok özelliği mevcuttur! Eklenti aynı zamanda tümü tamamen duyarlı ve mobil kullanıma hazır olan 6 sütuna kadar destekler. Sevdiğiniz bir düzen oluşturduğunuzda, yeniden kullanmak üzere şablon olarak  kaydedebilir veya web sitenizi oluşturmayı hızlandırmak için önceden tasarlanmış bir blok kullanabilirsiniz. Eklentiyi seviyorsanız, destek, güncelleme ve harika mizanpaj paketlerini almak için premium sürümüne yükseltebilirsiniz.

5. Beaver Builder (99 $)

Beaver Builder eklentisi birinci sınıf bir sürükle ve bırak sayfası oluşturucusudur, ancak WordPress panonuzdaki Eklentiler paneline giderek de ücretsiz lite sürümünü kullanabilirsiniz. Eklenti ayrıca premium planlardan birini tercih edebilirsiniz, hatta bazı planlar size çoklu site yetenekleri sunar.

Bunun en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentilerinden biri olmasının nedeni, birçok temanın zaten sayfa oluşturucularla birlikte gelmesidir, ancak temanızdaki değişiklikleri kilitler. Temayı değiştirmek istersen ne olur? Beaver Builder üçüncü taraf bir eklenti olduğundan, değişikliklerinizi belirli bir tema veya tasarıma kilitlemez. İlk tasarımlarınıza yeniden başlamak zorunda kalmadan her zaman işleri değiştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , Beaver Builder eklentisinde derinlemesine bir inceleme yapın ve Beaver Builder’ı kullanmayı bırakmaya karar verirseniz bu eklentinin değişikliklerinizi kaydettiğini unutmayın. Bu her zaman bazı sayfa oluşturucu eklentileri için geçerli değildir.

6. SiteOrigin Page Builder

SiteOrigin Sayfa Oluşturucu sonsuza dek gibi görünen şeylerin etrafında olmuştur. Ve bu “sonsuza dek”, WordPress.org’da 1 milyondan fazla aktif kurulum toplamayı başardı ve bu da onu piyasadaki en popüler sayfa oluşturucu eklentilerinden biri haline getirdi.

SiteOrigin Page Builder, bu listedeki diğer seçeneklerin çoğundan biraz daha hafif olsa da, harika performans ve tonlarca yararlı CSS kontrolü sunar.

Fiyat: Ücretsiz. SiteOrigin Premium paketi 29 $ ‘dan başlıyor

7. Themify Builder

Themify Builder, hayal edebileceğiniz herhangi bir düzeni kolayca oluşturmanıza yardımcı olan bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Oluşturucu, aralarından seçim yapabileceğiniz 60’ın üzerinde önceden oluşturulmuş düzen ve animasyon efektiyle birlikte gelir. Bu, sıfırdan başlamak zorunda kalmadan hızla güzel sayfalar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Tek yapmanız gereken kullanmak istediğiniz düzenleri içe aktarmak, resimleri ve metni değiştirmek ve işiniz bitti.

Oluşturucu, tüm Themify temaları için standart bir özellik olarak gelir. Oluşturucu eklentisini herhangi bir üçüncü taraf WordPress temasıyla da kullanabilirsiniz.

Kompakt arka uç arayüzünden, modülleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için sürükle ve bırak özelliğini kullanabilirsiniz. Ön uçta, tasarımı önizleyebilir ve modüllerinizde canlı düzenlemeler yapabilirsiniz.

Themify Builder’ın yeteneklerini artırmak için, ayrı olarak veya paket olarak satın alınabilen tonlarca farklı eklenti bulabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Çekirdek eklentisi ücretsizdir. Eklenti paketi için 39 ABD doları

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun WordPress sayfa oluşturucusunu bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

3 Comments

 1. En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2020
  Cihan Ağustos 29, 2021 at 2:37 pm - Reply

  Çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler…

 2. En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2020
  Mevlüt Şubat 28, 2022 at 6:04 am - Reply

  Gerçekten işime yarar bir yazı.
  Teşekkürler. Ama hala tam karar veremedim. Elementor en iyisi gibi. Fakat hızı çok etkiliyor.

  • En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2020
   Aykut Ekinci Şubat 28, 2022 at 11:21 am - Reply

   Son zamanlarda WordPress Gutenberg sayfa düzenlemesine çok özellikler eklendi ve en hızlı sayfa düzenleme editörü oldu diyebilirim. Artık Page Builder eklentiler rafa kaldırıldı, Gutenberg için Kadence ve Blocksy ücretsiz eklentilerini denemenizi tavsiye edebilirim.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!