Avada Tema Kurulumu ve İncelemesi

Avada Tema Kurulumu ve İncelemesi

Avada Tema Kurulumu ve İncelemesi

WordPress tema araştırmalarında ve kurulmasında oldukça sorun yaşayan, forumlarda sürekli tema kurulumu hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara rastladım. En çok satan WordPress temaların kurulması ve yapılandırılma işlemlerini sizler için ele almaya karar verdik.

İlk olarak şunu söylemek isterim popüler WordPress ücretli temalarını ücretsiz olarak indirebileceğiniz sitelerden indirmeyiniz. Tema içerisine gizlenmiş shell scriptler ekleniyor. Shell scriplerin amaçı belli zaman pusuda kalarak dikkat çekmemek ve belirlenen zaman sonra aktif hale gelmekte. Aktif hale geldiğinde sitenize giriş bilgilerini 3. şahıs kişilere göndererek sitenizin hacklenmesine veya sizin farkında olmadan belirli sayfalarda reklam yayını yaparak para kazanılmakta. Bundan dolayı en güvenli işlem temayı güvenli sitelerden satın almak.

Temaları nereden satın alacağımıza gelecek olursak tema satışında dünyanın bir numarası olan Themeforest’dan satın alabilirsiniz.

Avada Çok Amaçlı WordPress teması…

Avada WordPress teması 101+ farklı demoya sahip kısa süre içerisinde 950.000+ satış rakamına ulaşan çok amaçlı WordPress temasıdır. Event Calendar eklentisi sayesinde müşterileriniz arasında aktiviteler yapabilirsiniz, WooCommerce eklentisi ile WordPress sitelerinizi e-ticaret sitelerine dönüştürebilirsiniz. Avada ayrıca WPML dil eklentisini desteklemekte, sınırsız dil eklenebilmektedir ve Türkçe dil ile uyumludur. Çok fonksiyonel bir yönetici paneline sahip olan Avada, sınırsız renk seçenekleri ve sınırsız font seçeneklerine sahiptir.

Herhangi bir CSS ve HTML code bilgisi olmadan Fusion Builder sayesinde sürükle bırak arayüzüyle benzersiz sayfa tasarımlarını hızlı ve kolayca oluşturabilirsiniz.

Avada Tema Kurulumu ve İncelemesi

Avada WordPress temasında tek tık ile istediğiniz demo sayfa şablonunu yükleyebilirsiniz. Demo sayfalarını yüklemeniz için ilk başta Avada temasını satın aldığınız Themeforest’tan size özel verilen “Purchase Code” tema ayarlarından girerek aktif etmeniz gerekmekte. Aktif etmediğiniz taktirde demo sayfaları pasif halde görünecektir ve demo şablonlarını yükleyemezsiniz.

Avada Demo Sayfaları Yükleme

İlk önce tema ile gelen ekletileri yüklememiz gerekme veya demo sayfa şablonunu yükleme esnasında eksik olan eklenti uyarısı vermekte ve o esnada eksik eklentileri yükleyebilirsiniz. Admin panel Avada tema yönetimi altında Demos sekmesine tıklayarak açılan ekranda 101+ farklı sayfa tasarımları bulunmaktadır.

Demo sayfalarının üzerine geldiğimizde “Import” ve “Preview” butonları karşımıza çıkmakta. İster Import diyerek kulanmak istediğimiz sayfa şablonunu yükleyebilir, isterseniz Preview diyerek sayfa şablonunu ayrıntılı bir şekilde incelebiliriz. Yüklediğiniz demo sayfalarını admin panel kısmında sayfalar sekmesinden düzenle diyerek istediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Avada Tema Kurulumu ve İncelemesi

Sizlerde Dünyada en çok satan WordPress teması olma ünvanına sahip Avada ile hayalinizde canlandırdığınız web tasarımını hiçbir kod bilgisi olmadan tasarlayabilirsiniz…

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!