WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi

Web site oluşturma platformları, içerik oluşturucular için geliştirilen sürükle bırak sayfa düzenleyicileri kodlama bilgisi olmayanlar için kolaylık sağlamaktadır. WordPress sayfa düzenleyicisi yerine sürekle bırak sayfa düzenleyici içerik oluşturmak daha kolay ve hızlıdır.
Bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu iki görevi tamamlar:

 1. sayfa oluştururken canlı olarak ne yarattığınızı görmenizi sağlar ve
 2. bir web sitesi oluşturmak için gereken süreyi kısaltır.

Kabul edelim: bileşenleri sürükleyip bırakmak her zaman daha hızlıdır ve sonuçları görmek için web sitenizin arka ucundan ileri geri geçiş yapmanız gerekmez.

Sürükle ve bırak editörleri, prodüksiyonlarını hızlandırmak isteyen yeni başlayanlar ve uzmanlar için mükemmeldir. Seçim yapabileceğiniz en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucu WordPress eklentilerine bir göz atalım.

1. WPBakery Page Builder (45 $ )

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
DEMOSUNU GÖRÜNTÜLE
WPBakery Page Builder eklentisi, piyasadaki en çok satılan sürükle ve bırak eklentilerinden biridir. Ve iyi bir nedenden ötürü, oldukça havalı bir premium eklenti. WPBakery görsel sayfa oluşturucusuyla, web sitenizi ön veya arka uçta mı tasarlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca, WordPress sitenize yüklemeyi seçtiğiniz herhangi bir tema ile çalışır ve eklentinin içerdiği 40’tan fazla içerik öğesi kullanıma hazır bir şekilde ekli olarak gelir.

Bu eklentinin bir diğer harika özelliği de esnekliği. Ne yaptığınızı biliyorsanız, kolayca daha fazla modül ekleyebilirsiniz. Aslında, WPBakery Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak simge kutuları, kilometre taşları, yazı tipleri ızgaraları ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Veya  isteyebileceğiniz veya ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir özelliği eklemek için yüzlerce premium uzantıdan birini kullanabilirsiniz .

2. Elementor Live Page Builder (Ücretsiz)

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
DEMOSUNU GÖRÜNTÜLE
Elementor Live Page Builder, sayfa oluşturmayı bir sonraki seviyeye sürükleyip bırakan açık kaynaklı bir ön uç düzenleyicidir. Bu gelişmiş sürükle ve bırak canlı sayfa oluşturucusu size anında sonuç verir, böylece değişikliklerin etkili olması için beklemeniz gerekmez. Bu başlangıçta önemsiz gibi görünebilir, ancak bu artan değişiklikler toplanır ve Elementor sizi sayfa oluşturma süresinde saatlerce sürmesini kısaltır.

Elementor herhangi bir tema ile ve herhangi bir sayfa türünde kullanılabilir, bu nedenle ana sayfanız, satış sayfalarınız, blog yayınlarınız ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Elementor’un sezgisel düzen seçenekleri, bölüm genişliği ve yüksekliğinden, sütun ve içerik konumuna, dolgu ve kenar boşluğu ayarlarına kadar her şeyi kolayca değiştirmenizi sağlar.

Elementor’un bir başka harika özelliği de, üçüncü parti widget’larınızın ve eklentilerinizin, sayfalarınıza sürükleyip bırakmanız için otomatik olarak mevcut olmasıdır. Ayrıca, Elementor tonlarca özelleştirilebilir widget, 400 benzersiz simge ve 600’den fazla Google Fonts ile birlikte geliyor .

En iyi kısım? Bedava! Ve muhtemelen internetteki en iyi ücretsiz sayfa oluşturucu.

3. WP Page Builder (Ücretsiz)

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
DEMOSUNU GÖRÜNTÜLE
WP Sayfa Oluşturucu, kendi özel sayfalarınızı oluşturmak için kolay bir seçenektir. Sürükle ve bırak oluşturucu, bir düğmeyi tıklamak kadar basittir – tam anlamıyla. Eklemek istediğiniz modülü seçin, seçenekleri düzenleyin, yeniden boyutlandırmak için tıklayıp sürükleyin veya sayfanızdaki öğeleri yeniden sıralamak için sürükleyip bırakın.

Halen  WP Sayfa Oluşturucu, aralarından seçim yapabileceğiniz 60’ın üzerinde sayfa bloğu içermektedir. Akordeonlar, uyarılar, simgeler, özellik kutuları, fiyatlandırma tabloları, video, görüntü sunumları ve daha fazlası için seçeneklerle yapabileceğiniz çok özelliği mevcuttur! Eklenti aynı zamanda tümü tamamen duyarlı ve mobil kullanıma hazır olan 6 sütuna kadar destekler. Sevdiğiniz bir düzen oluşturduğunuzda, yeniden kullanmak üzere şablon olarak  kaydedebilir veya web sitenizi oluşturmayı hızlandırmak için önceden tasarlanmış bir blok kullanabilirsiniz. Eklentiyi seviyorsanız, destek, güncelleme ve harika mizanpaj paketlerini almak için premium sürümüne yükseltebilirsiniz.

4. Beaver Builder (99 $)

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
DEMOSUNU GÖRÜNTÜLE
Beaver Builder eklentisi birinci sınıf bir sürükle ve bırak sayfası oluşturucusudur, ancak WordPress panonuzdaki Eklentiler paneline giderek de ücretsiz lite sürümünü kullanabilirsiniz. Eklenti ayrıca premium planlardan birini tercih edebilirsiniz, hatta bazı planlar size çoklu site yetenekleri sunar.

Bunun en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentilerinden biri olmasının nedeni, birçok temanın zaten sayfa oluşturucularla birlikte gelmesidir, ancak temanızdaki değişiklikleri kilitler. Temayı değiştirmek istersen ne olur? Beaver Builder üçüncü taraf bir eklenti olduğundan, değişikliklerinizi belirli bir tema veya tasarıma kilitlemez. İlk tasarımlarınıza yeniden başlamak zorunda kalmadan her zaman işleri değiştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , Beaver Builder eklentisinde derinlemesine bir inceleme yapın ve Beaver Builder’ı kullanmayı bırakmaya karar verirseniz bu eklentinin değişikliklerinizi kaydettiğini unutmayın. Bu her zaman bazı sayfa oluşturucu eklentileri için geçerli değildir.

5. The Divi Builder (89 $)

WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
DEMOSUNU GÖRÜNTÜLE
Divi Builder, inanılmaz sayfa tasarımları oluşturmak için sonsuz olanaklar sunar. Bu sezgisel oluşturucu içinde, yalnızca sütun satırlarını istifler ve istediğiniz kadar öğe eklersiniz. Divi Builder, sürgü, sayıcı ve düğme dahil olmak üzere 40’ın üzerinde yerleşik modüle sahiptir. Her modül kendi kodunuzu eklemeniz gerektiğinde özel bir CSS sekmesi de dahil olmak üzere birçok özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir.

Divi Builder eklentisi Elegant Temalar yıllık üyeliğine dahil edilmiştir. 89 $ karşılığında en çok satan Divi teması dahil tüm eklentilerine ve temalarına erişebilirsiniz.

Herkes, sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu WordPress eklentilerini kullanmalıdır, çünkü üretkenliğinizi artırır ve uzun vadede zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu eklentiler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümüne bir satır bırakın.

 

2 Comments

 1. WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
  Web Dayı Mayıs 26, 2021 at 12:45 pm - Reply

  Elementor divi page builder gibi eklentilerden daha güzel. Kullanımı daha sade ve göze uygun. Anlatım için teşekkürler bu arada.

  • WordPress İçin En İyi 5 Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme Eklentisi
   Aykut Ekinci Mayıs 28, 2021 at 8:00 pm - Reply

   Faydalı olduysa ne mutlu bize 🙂

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!