En İyi 19+ WordPress Blog Teması

En İyi 19+ WordPress Blog Teması

Web siteniz için ücretsiz bir WordPress blog teması mı arıyorsunuz?

WordPress için binlerce ücretsiz blog teması vardır, bu da yeni başlayanların tüm farklı seçenekler arasında seçim yapmasını zorlaştırır. En iyi WordPress temalarını bulmak zor olabilir. Ücretsiz temanızın güvenilir ve kolayca özelleştirilebilir olması gerekir.

Bu makalede, sitenizde kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz WordPress blog temalarından bazılarını tek tek seçtik.

WordPress’e Başlarken

Öncelikle, en iyi blog platformunu kullandığınızdan emin olmanız gerekir .

Kendi kendine barındırılan WordPress.org, blogunuzu başlatmak için mükemmel bir platformdur çünkü size çok fazla özgürlük, esneklik ve kontrol sağlar.

WordPress.org açık kaynaklıdır. Blogunuzu daha hızlı büyütmenize yardımcı olan binlerce ücretsiz şablon (tema adı verilir) ve uzantı (eklentiler) desteği ile birlikte gelir.

1. Astra

Astra , tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Kişisel bloglar, portföyler, iş blogları ve hatta e-Ticaret web siteleri için uygun başlangıç ​​siteleri içerir. Duyarlıdır ve piyasadaki en iyi sayfa oluşturucularla mükemmel çalışır .

Gerekirse blogunuza kolayca bir çevrimiçi mağaza eklemek için WooCommerce için yerleşik destekle birlikte gelir . Ayrıca çeviriye hazırdır ve herhangi bir dilde blog oluşturmak için kullanılabilir.

Astra, tonlarca renk seçeneğine sahip hafif bir temadır. Yerleşik tüm Google yazı tiplerine sahiptir. Logo yükleme gibi tema seçeneklerini WordPress canlı özelleştiricide bulabilirsiniz.

2. OceanWP

OceanWP , en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. Normalde yalnızca premium temalarda gördüğünüz birçok özellik içerir.

OceanWP, bloglar, dergiler, kurumsal web siteleri veya e-ticaret mağazaları dahil her tür web sitesi için kullanılabilir .

Birden çok düzen seçeneği, tam genişlikte sayfalar, üstte 2 gezinme menüsü, özel logo desteği, birden çok kenar çubuğu alanı, güzel resim galerileri ve daha fazlasını içerir. Süper esnektir, ancak yine de kurulumu çok kolaydır. Ayrıca canlı özelleştirici desteğine sahiptir.

3. Bento

Bento, çok sayıda özelliğe sahip güçlü, çok amaçlı bir WordPress blog temasıdır. Çoğu sayfa oluşturucu eklentisiyle gerçekten iyi çalışır ve bir iş teması olarak kullanıma uygundur .

Ücretsiz bir WordPress teması için Bento, harika özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Hepsine WordPress tema özelleştiricisi kullanılarak erişilebilir . Sitenizin tam istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için herhangi bir CSS kodunu bilmenize gerek yoktur.

4. Go

Go , tasarıma minimalist bir yaklaşıma sahip bir blog temasıdır. Başlığında bir karşılama mesajı ve harekete geçirici mesaj düğmeleri bulunan basit bir WordPress blog teması.

Go, okunabilirliği artırmak ve harika bir kullanıcı deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Temiz tipografi kullanır ve öne çıkan görüntüleri gerçekten iyi işler. Ayrıca, herhangi bir popüler iletişim formu eklentisini kullanarak kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz .

5. Blocksy

Blocksy , WordPress blok düzenleyiciyle tamamen uyumlu olacak şekilde tasarlanmış hızlı, hafif ve zengin özellikli ücretsiz bir WordPress temasıdır. Birden fazla sayfa türüne sahiptir ve e-ticaret siteleri, restoran siteleri , bloglar, portföyler ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü web sitesini oluşturmak için kullanılabilir .

Elementor gibi popüler sayfa oluşturucu eklentileriyle mükemmel çalışır ve ayrıca tam WooCommerce entegrasyonuna sahiptir. Sitenizi olabildiğince hızlı tutmak için yerleşik bir tembel yükleme sistemi vardır. Daha da iyisi, Blocksy tüm cihazlarda harika görünecek ve retinaya da hazır.

6. SiteOrigin Unwind

SiteOrigin Unwind , tam WooCommerce desteğine sahip ücretsiz, çok amaçlı bir WordPress temasıdır . Minimalist bir stille tasarlanan Unwind, SiteOrigin Sayfa Oluşturucu eklentisi kullanılarak oldukça özelleştirilebilir.

Birden çok sayfa düzeni, özel başlık, arka plan ve renk desteği ile birlikte gelir.

7. Hemingway

Hemingway , 2 sütunlu bir düzene ve paralaks efektli tam genişlikte bir başlık resim alanına sahip temiz bir WordPress blog temasıdır .

Kendi logonuzu yüklemenizi sağlar , özel widget’ları destekler, sayfa şablonlarını içerir ve daha fazlasını içerir. Ayrıca retinaya hazırdır, yani yüksek kaliteli akıllı telefon temalarında harika görünecektir. Tüm tema seçeneklerinin kurulumu hızlıdır.

8. Neve

Neve , iş siteleri ve çevrimiçi mağazalar için gerçekten iyi çalışan ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Aynı zamanda kişisel bir blog için harika bir seçenektir. Üst kısımda arama çubuğu bulunan bir gezinme menüsü var. Ayrıca yerleşik sosyal paylaşım düğmeleri ve öne çıkan bir içerik kaydırıcısı bulacaksınız.

Güzel renkler ve tipografi ile minimalist bir düzene sahiptir. Neve’yi kolayca özelleştirebilirsiniz. Elementor sayfa oluşturucu, Divi sayfa oluşturucu ve Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucu eklentileriyle uyumludur .

9. Sidney

Sydney , hem kişisel bloglar hem de ticari web siteleri için uygun olan güçlü bir WordPress temasıdır. Size tam ekran kaydırıcının yanı sıra logonuzu yükleme, başlık resminizi ayarlama, yapışkan bir gezinme menüsü kullanma ve daha pek çok seçenek sunar .

Sydney, siteniz için ilgi çekici bir ön sayfa oluşturmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, özellikle Elementor olmak üzere sürükle ve bırak sayfa oluşturucularla uyumludur.

10. Hueman

Hueman , en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. Çok sütunlu bir düzen ile gelir ve içerik açısından zengin her türlü blogda veya dergi tarzı WordPress web sitesinde kolayca kullanılabilir. İçeriğinizi sergilemek için ön sayfada bol miktarda alan var.

Ayrıca özel başlıklar, 2 sütunlu düzen, tam genişlikte düzen ve tonlarca kolay özelleştirme seçeneği için destek alırsınız. Aynı zamanda tamamen duyarlı ve mobil uyumlu bir tema .

11. Poseidon

Poseidon ücretsiz, çok amaçlı bir temadır. Geniş bir düzene, tam genişlikte bir kaydırıcıya, ana sayfa düzenine ve birden çok sayfa şablonuna sahiptir.

Ana sayfa düzeni, widget’lar kullanılarak kolayca ayarlanabilir. Blog yazmak için harika bir tema ve dergi tarzı bir web sitesi için de işe yarayabilir .

12. Maxwell

Maxwell , minimalist ve zarif bir WordPress temasıdır. Güzel tipografiye sahip temiz bir dergi tarzı düzene sahiptir .

Maxwell ayrıca çeşitli gönderi düzenleri, renkleri özelleştirme yeteneği ve muhteşem bir özellikli gönderi slayt gösterisi sunar.

13. Writee

Writee , kişisel WordPress web siteleri, macera ve seyahat blogları için uygun ücretsiz bir temadır . Üstte, blog yayınlarınızdaki öne çıkan görüntüleri kullanan büyük bir kaydırıcı bulunur.

Diğer birçok özelliğin yanı sıra birden fazla şablon ve özel widget ile birlikte gelir .

14. Fascinate

Fascinate , profesyonel yazarlar, serbest çalışanlar, kişisel portföyler, yaşam tarzı blogları ve moda işletmeleri için özel olarak tasarlanmış güzel bir WordPress blog temasıdır .

Güzel tipografi, zarif renk şemaları ve göz alıcı özellikli kaydırıcı kullanır. Ayrıca video, ses, galeri ve alıntı biçimleri dahil olmak üzere özel gönderi türleri vardır .

15. Moderne

Moderne , zarif bir şekilde hazırlanmış bir WordPress blog temasıdır. Okunabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve göz alıcı olması için içeriğinizi merkeze yerleştirir. Dergi tarzı bir blog veya hatta yerel bir haber sitesi için iyi bir seçenek olabilir .

Ana sayfada öne çıkan bir içerik bandı kaydırıcısı ve içeriğinizi güzel bir şekilde gösteren 2 sütunlu bir düzen ile birlikte gelir. Ayrıca çok sayıda özelleştirme ayarı elde edersiniz, böylece tam istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

16. Kent

Kent , 2 sütunlu düzene sahip modern bir WordPress blog temasıdır. Katlanabilir bir gezinme menüsü, özel logo , özel arka plan ve başlık desteği ile birlikte gelir.

Tüm tema seçenekleri, canlı WordPress özelleştiricisini kullanarak ayarlamak kolaydır.

17. Lovecraft

Lovecraft , temiz ve basit bir ücretsiz WordPress bloglama temasıdır. Üstte tam genişlikte bir özel başlığa sahiptir ve yazı başlıkları için kalın başlıklar kullanır.

Sol kenar çubuğu ve üstte bir gezinme menüsü ile birlikte gelir. Ayrıca son gönderiler ve son yorumlar için özel widget’lar içerir, böylece yazı küçük resimlerini kenar çubuğunuzda gösterebilirsiniz.

18. Baskerville

Baskerville , modern ve şık bir WordPress blog temasıdır. Ön sayfada bir ızgara olarak sunulan yazılarınızı takip eden geniş bir tam geniş başlık resmine sahiptir.

Baskerville, tek yazılar ve sayfalar için muhteşem şablonlarla birlikte gelir. 4 farklı sayfa şablonuna sahiptir ve WordPress blok düzenleyiciyle sorunsuz çalışır .

19. Amiral

Admiral , spor blogları, dergiler ve haber web siteleri için uygun, dergi tarzı bir WordPress temasıdır. Her iki tarafta birer kenar çubuğu ve ortada içerik sütunu bulunan 3 sütunlu bir düzene sahiptir.

Öne çıkan bir gönderi slayt gösterisi, bir dergi ana sayfası şablonu, widget’lı bir başlık alanı, 2 farklı gönderi düzeni ve sonsuz slider desteği ile birlikte gelir .

20. Shapely

Shapely , tam ekran arka planı olan harika bir WordPress blog temasıdır. Çeşitli ana sayfa widget’ları, paralaks bölümleri ve harekete geçirici mesaj düğmeleri içeren 1 sütunlu bir düzende gelir.

Tema, blogunuzun işlevselliğini en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duyduğunuz popüler WordPress eklentilerini destekler. İyi WordPress SEO için tamamen optimize edilmiştir .

21. Illdy

Illdy , iş, kişisel ve dergi web siteleri için uygun çok amaçlı bir WordPress temasıdır.

Bootstrap tema çerçevesi üzerine inşa edilmiştir ve büyük başlık görüntüleri, 2 sütunlu ve tam genişlikte düzenler, özel bir arka plan ve renk seçimi içerir.

Bu listenin, web siteniz için en iyi ücretsiz WordPress blog temalarını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!