En İyi 9 SEO Anahtar Kelime Araştırma & Bulma Aracı

En İyi 9 SEO Anahtar Kelime Araştırma & Bulma Aracı

Satış yaptığınız ürünler veya Web sitenizin sektörüne göre uygun en iyi anahtar kelime araştırma ve bulma aracını mı arıyorsunuz?

Anahtar kelime araştırması, içerik fikirleri beyin fırtınası yapmak ve ürünlerinizi müşterilere hedeflemek için önemli bir adımdır. Marka bilinirliği oluşturmak ve erişimi genişletmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, potansiyel müşterilerinizin ürünlerinizi bulmak için Google’da kullandığı olası tüm anahtar kelime kombinasyonlarını bulmanız gerekir.

Bu yazıda, size piyasadaki en iyi SEO anahtar kelime araştırma araçlarından bazılarını göstereceğiz.

Neden Bir Anahtar Kelime Araştırma Aracı Kullanmalı?

Uygun bir anahtar kelime araştırması 5 şekilde faydalı olabilir:

  1. İlgi çekici içerik fikirleri için beyin fırtınası yapmanızı sağlar
  2. Google’da potansiyel müşterilerinizi hedefleyin ve onları sitenize çekin
  3. Web sitenizin en iyi arama sonuçlarında görünmesini sağlayın
  4. Rakibinizin sitesinde rekabet avantajı kazanın

Bahsetmiyorum bile, piyasada birçok anahtar kelime araştırma aracı bulunmaktadır. Bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan, doğru olanı seçmek, özellikle bir SEO uzmanı değilseniz korkutucu olabilir.

En iyi SEO anahtar kelime araştırma araçlarından bazılarına bir göz atalım.

Öyleyse başlayalım.

1. SEMRush

SEMRush , web siteniz için eksiksiz bir SEO denetimi yapmanıza yardımcı olan en popüler anahtar kelime araştırma araçlarından biridir. Bu harika araçla, anahtar kelime sıralamalarını takip edebilir, geri bağlantılarınızı kontrol edebilir, rakibinizin sıralarını kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hangi anahtar kelimenin arama motorlarında daha iyi sıralamanıza yardımcı olabileceğini bulmanızı sağlar. Ayrıca, coğrafi konumlarına göre tüm büyük arama motorlarında bu anahtar kelimelerin her birinin sıralamasını öğrenebilirsiniz.

Ve bu sadece web sitenizin içeriği için değil, reklam ve sosyal medya için de geçerlidir. Temel olarak, organik trafiğin nasıl yönlendirileceği konusunda daha iyi bir fikir edinmek isteyen çevrimiçi pazarlamacılar için eksiksiz bir çözümdür .

2. Ahrefs

Ahrefs , arama sıralamanızı iyileştirmek ve web sitesi trafiğinizi artırmak için başka bir harika anahtar kelime araştırma aracıdır. Bu araç, rakiplerinizi geride bırakmanıza ve en iyi arama sonuçlarında kendinizi konumlandırmanıza olanak tanır.

Rakip araştırma özelliği ile rakibinizin organik anahtar kelimelerini, geri bağlantı stratejilerini ve hatta PPC anahtar kelimelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, nişinizdeki en iyi anahtar kelimeleri kolayca bulabilir ve sizin ve rakiplerinizin sıralamasını takip edebilirsiniz.

Ayrıca, web’de sizden ve markanızdan her bahsedildiğinde sizi bilgilendiren marka sözü izleme seçeneğini de seveceksiniz. Ahrefs web sitesi denetim seçeneği ile trafiğinizi büyütmekten sizi alıkoyan SEO boşluklarını kolayca belirleyebilirsiniz.

3. UberSuggest

Ubersuggest , SEO sahnelerine tam bir genel bakış sağlayan ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Web sitenizin sıralamasını nasıl iyileştireceğinizi daha iyi anlamak için, web sitesine girdiğinizde sunduğu teste girebilirsiniz. Web siteniz hakkında size birkaç soru sorar ve tüm soruları yanıtladıktan sonra size bir analiz raporu gönderir.

Ardından, web siteniz için anahtar kelime önerileri bulmak için aracı kullanabilirsiniz. Kelimenin arama hacmini ve onun için sıralamanın ne kadar zor olacağını gösterir.

SEO Analyzer özelliği ile tam bir site denetimi yapabilir ve web sitenize kaç tane backlink oluşturduğunuzu kontrol edebilirsiniz.

4. Answer the Public 

Adından da anlaşılacağı gibi, Answer the Public , hedef kitlenizin sahip olduğu sorguları bulmanıza yardımcı olur, böylece onlara cevap verecek en iyi içeriği bulabilirsiniz.

Ayrıca, iki farklı anahtar kelimeyi karşılaştırmak ve daha iyi öneriler bulmak için de kullanabilirsiniz. Araştırmanızı yaptıktan sonra, tüm raporlarınızı ileride kullanmak üzere kolayca kaydedebilirsiniz. Pro sürümü ile sınırsız arama yapabilir ve istenmeyen bölümleri ve bireysel önerileri de gizleyebilirsiniz.

5. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google Anahtar Kelime Planlayıcı , bir sonraki anahtar kelime araştırma projeniz için başka bir harika seçim olabilir.

Hesabınız oluşturulduktan ve Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da oturum açtıktan sonra, Yeni Anahtar Kelimeler Bul ve Ölçümleri Al’ı kullanarak anahtar kelimelerinizi aramaya başlayabilirsiniz . Bu seçeneklerin her ikisi de arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak anahtar kelimeleri bulmak için çok faydalıdır.

Gelirinizi sitenizdeki reklamları kullanarak artırmak istiyorsanız, PPC anahtar kelimeleri bulmak için de kullanabilirsiniz. Ve sadece bu değil, aynı zamanda anahtar kelime ölçümleri de bulabilirsiniz. Bu, bir anahtar kelimenin alabileceği gösterim sayısını, tıklama sayısını, TO, vb. Öğrenmenize yardımcı olur.

6. Google Trendler

Diğer anahtar kelime araştırma araçlarının aksine, Google Trends , anahtar kelimelerin arama popülerliğini görselleştirir, böylece coğrafi konuma göre son trendleri takip edebilirsiniz. Bir anahtar kelime girebilir ve ister patlama ister azalıyor olsun, Google Arama’da ne kadar popüler olduğunu görebilirsiniz.

Bu araç, Mobile ve Desktop Volume’ün her iki sürümünün canlı sonuçlarını görüntüler. Görsel aramaları, web aramaları ve YouTube aramalarındaki verileri görselleştirir. Kullanıcılar geçmiş yılların anahtar kelime kayıtlarını da takip edebilirler.

7. LongTailPro

İle Long Tail Pro , Google üzerinde üst sıralarda yer yardım olduğunu anahtar kelimeleri bulmak kolaydır. Sadece tohum anahtar kelimenizi girerek yüzlerce anahtar kelime seçeneğine sahip olabilirsiniz. Daha az rekabetçi olan anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur ve hatta çeşitli ölçütlere dayalı olarak bu anahtar ifadelerin rekabet gücünü gösterir.

Bu araçla ilgili en iyi şey, sıralama izleyicinin ne kadar doğru ve kullanıcı dostu olduğudur. İşletmeniz için karlı olabilecek anahtar kelimeleri ne kadar kolay keşfedebileceğinize bayılacaksınız. Hangisinin en iyi seçenek olabileceğinden hâlâ emin değilseniz, hangisinin en iyi sonuçları vereceğini belirlemek için sıralama değerini kullanın.

8. SERPStat

SERPStat , özelliklerle yüklü olarak gelen hepsi bir arada bir SEO aracıdır. İyi haber şu ki, tüm bu özellikleri tek bir kuruş bile ödemeden kullanabiliyorsunuz.

Bu aracı kullanarak, etkileyicilerin ve en iyi pazarlama liderlerinin işletmelerini en iyi arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için kullandıkları en iyi anahtar kelimelerin tümüne erişebilirsiniz. Ardından, değeri kontrol ederek en iyi anahtar kelimeyi belirleyebilirsiniz. Bu değer, arama hacmi, tıklama başı maliyet, rekabet düzeyi veya arama sonuçlarının sayısı gibi çeşitli ölçütlere göre hesaplanır.

Ve sadece anahtar kelime değil, aynı zamanda web sitenizin en alakalı sayfalarını keşfetmenizi sağlar. Anahtar kelimelerinizi daha iyi anlamak için, size kullanıcının ilgisinin belirli bir anahtar kelime için nasıl dalgalandığına dair grafiksel bir sunum sunar.

9. SpyFu

SpyFu ile rakiplerinizin kullandığı tam anahtar kelimeleri öğrenirsiniz. SEO oyununda rekabet etmek ve onları yenmek istiyorsanız, SpyFu gitmeniz gereken en iyi araçtır. Ücretli ve organik arama için rakibinizin en karlı anahtar kelimelerini ve reklamlarını indirmenize olanak tanır. Bu indirmelerin sınırı yoktur.

Sadece URL’nizi girin ve araç onu analiz eder ve rakibinizi bulur. Ardından, henüz kullanmadığınız en karlı anahtar kelimeleri önerir. Sıralamalarınızı Google, Yahoo ve Bing gibi büyük arama motorlarında da kolayca izleyebilirsiniz. PPC Reklam Sıralaması izleme, PPC negatif eşleme önerisi vb. Gibi tonlarca başka özellikle birlikte gelir.

İşte bu kadar. Bu makalenin anahtar kelime araştırma araçlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Şimdi bunları en iyi sonuçlar için kullanmak size kalmış. Bu arada, en iyi WordPress SEO elentileri hakkındaki makalemizi de okumak isteyebilirsiniz .

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!