WordPress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

WordPress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

Blogunuz İçin En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress için güvenlik eklentileri olmazsa olmazlar arsındadır. Güvenlik eklentileri WordPress sitenizin güvende olduğundan emin olursunuz. Bir sitenin güvenliği büyük önem taşır, çünkü sitenizde herhangi bir güvenlik sorunu varsa, tüm verileriniz ve bilgileriniz savunmasız hale gelir.
WordPress en popüler içerik yönetim sistemidir, bu hackerlar için de en sevilen yazılımdır. Bu nedenle, saldırıya uğramış sitelerin sayısı ve diğer veri sızıntısı WordPress altyapısında diğer CMS’den daha fazla olacaktır.

İşte blogunuzu güvence altına alacak en iyi güvenlik WordPress eklentilerinin bir listesi. Bu listedeki güvenlik eklentileri blogunuzun güvenliğini sağlamaya yardımcı olacaktır.

En İyi Güvenlik WordPress Eklentileri

1. Wordfence Security

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

1 milyondan fazla aktif yüklemeyle bu güvenlik eklentisi mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Wordfence, herhangi bir eklenti yüklediğinizde veya tema dosyaları yüklediğinizde virüs taraması yapar.

Bununla birlikte, bu eklentinin bazı olumsuz geribildirimleri de var. Bazı insanlar bu eklentinin barındırma sağlayıcı üzerinde derin bir güç oluşturduğunu ancak şimdiye kadar böyle bir problemle karşılaşmadığımızı söyleyebiliriz.

İki versiyonu var, biri ücretsiz, diğeri ücretlidir. Ücretsiz sürüm, anti-virüs tarama, kötü amaçlı URL tarama, bilinmeyen tehditleri engellemek için tarayıcılarla birlikte canlı trafik ve güvenlik duvarları içerir.

Bu eklenti DNS güvenliğinizi gayri resmi DNS değişiklikleri için de izleme yapar. Öte yandan, ücretli sürüm şunları içerir: yorum spam filtreleri, ülke engelleme, uzaktan tarama ve cep telefonu oturum açma ve çok daha fazlası. Ancak ücretsiz sürümü başlangıç ​​için yeterlidir.

2. Security Ninja

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

Security Ninja, WordPress için sitenize olası tüm tehditlere karşı kapsamlı bir destek sağlayacak güçlü bir güvenlik eklentisidir. Bu eklenti, kaba kuvvet saldırıları da dahil olmak üzere sitenizde 35’den fazla güvenlik kontrolü gerçekleştirmektedir.

Bu eklenti, olası güvenlik açıkları için sitenizi kontrol eder, Timthumb güvenlik açığı kontrol eder ve her türlü güvenlik sorununu çözmek için önleyici tedbirleri alır. Security Ninja günlük exploit saldırılarını önler, hızlı düzeltmeler için kod parçalarını sağlar.

3. iThemes Security

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

iThemes Security dünyada 3 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu eklenti Better WP Security olarak da bilinir. Diğer eklentiler gibi bu da ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürüme sahiptir. Serbest sürüm özellikleri aşağıda verilmiştir

Meta “Jeneratör” etiketini kaldırır,
Giriş ve yönetici paneli de dahil olmak üzere WordPress gösterge tablosunun URL’lerini değiştirir,
Belli bir zaman periyodu için giriş yapma özelliğini tamamen kapatır,
WordPress veritabanı tablo önekini değiştirir,
Wp-content yolunu değiştirir, Açıkları nerede bulacağınızı gösterir ve düzeltir,
Zahmetli botlar ve örümcekleri yasaklama
Kaba kuvvet saldırılarını önleme
Yedekleme ve e-posta veritabanı
Pro sürümü, GeoIP, 2 tür kimlik doğrulama, kötü amaçlı yazılım tarama ve çok daha fazlası gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Ancak ücretsiz sürüm yeni başlayanlar için güzel bir seçimdir.

4. BulletProof Security

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

Dünyada bir milyondan fazla kullanıcısı var. BulletProof Security iki versiyonu vardır, ücretli ve ücretsizdir. BP güvenliği tüm güvenlik görevlerini ana .htaccess dosyası üzerinden yapar. Bu eklentinin temel özellikleri aşağıda listelenmiştir

.htaccess Web Sitesi Güvenliği Koruması (Güvenlik Duvarları)
Giriş Güvenlik ve İzleme
DB Yedekleme – Manuel ve Zamanlanmış DB Yedekleme Günlüğü
DB Tablosu Ön Ek Değiştirme
Güvenlik Günlüğü ve HTTP Hata Günlüğü
Ön Arka / Arka Uç Bakım Modu
UI Tema Skin Changer
BulletProof security pro, Restore Saldırı Tespiti ve Önleme Sistemi (IDPS) gibi ücretsiz sürümlerden daha fazla özelliklere sahiptir.
Karantina Saldırı Tespiti ve Önleme Sistemi (IDPS), Gerçek Zamanlı Dosya Monitörü (IDPS), DB Monitör Saldırı Tespit Sistemi (IDS), DB Diff Aracı – veri karşılaştırma aracı, DB Yedekleme – Manuel ve zamanlanmış seçenekleri vardır.

DB Durum ve Bilgi – Geniş veritabanı durumu ve bilgisi, Plugin Güvenlik Duvarı (Gerçek IP Tabanlı Güvenlik Duvarı), JTC Anti-Spam / Anti-Hacker, Klasör Anti-Exploit Guard (UAEG), .htaccess Web Sitesi Güvenliği Koruması (Güvenlik Duvarları), Özel PHP .ini Güvenliği, İzleme Uyarısı / Durum Ekranı ve ek özellikler, F-Lock – Okunabilir Dosya Kilitleme, Ön / Arka Kapak Bakım Modu, Güvenlik Günlüğü ile Giriş Güvenliği ve İzleme mevcuttur.

5. All-in-One WP Security and Security Wall

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

Bu tamamen ücretsiz bir eklentidir. 1.000.000+ küresel kullanıcısına sahiptir. Ancak bu eklenti, yukarıdaki gibi o kadar modaya uygun değil. Bence bu, yukarıda olanlardan iyi ve güvenilir bir alternatif.

Bu eklentinin ücretsiz sürümü – malware tarayıcı, .htaccess ve wp-config yedekleme ve geri yükleme, veritabanı ve dosya sistemi yedekleme, kullanıcı hesapları, kullanıcı kaydı ve giriş güvenliği, kara liste ve güvenlik duvarı güvenliği ve çok daha fazlasını içerir.

Yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir ve dolayısıyla bu eklenti pek ünlü değil fakat iyi ve çok iyi bir alternatif sunmaktadır.

6. Sucuri Security

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

Sucuri Security, WordPress için en popüler güvenlik eklentilerinden biridir. Sucuri’nin hizmetleri, web tasarımcıları ve diğer internet ile ilgili işletmeler tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır, çünkü çevrimiçi ticareti daha güvenli hale getirmek açısından kanıtlanmış bir sicili bulunmaktadır.

Bu eklenti ile sitenizi daha güvenli hale getirmek için çok şey yapabilirsiniz.

Güvenlik Etkinliği Denetimi
Dosya Dürüstlük İzleme
Uzaktan Zararlı Yazılım Taraması
Kara Liste İzleme
Etkili Güvenlik Önlemleri
Kesme Sonrası Güvenlik Eylemleri
Güvenlik Bildirimleri
Bu eklentiyle, sitenizi kontrol etme ve sitenizi güvenli tutmanıza yardımcı olacak güvenlikle ilgili yönleri kapsamlı bir şekilde inceleyeceksiniz.

7. Swift Security

Wordpress Blogunuz İçin En İyi Güvenlik Eklentileri

WordPress modüllerini tamamen gizler ve böylece hiç kimsenin sitenize WordPress kullandığınızı bilmeyecek kapsamlı bir güvenlik eklentisi. Giriş yönlendirmesini kullanıcı rolüne göre ayarlayabilir ve WordPress ile ilgili tüm meta etiketlerini gizleyebilirsiniz.

Bu eklenti, herhangi bir fiziksel dosyayı değiştirmeden tema ve eklenti adlarını değiştirmeyi mümkün kılar, orijinal dosyayı değiştirmeden bir dizi kodu yeniden adlandırabilirsiniz. Bu eklenti, WordPress sitenizin güvenli olduğundan emin olmak için size bir dizi güvenlikle ilgili seçenekler sunar.

Yukarıda bahsettiğimiz Güvenlik Eklentilerinden başka eklentileri kullanıyorsanız veya faydasını gördüğünüz eklentileri yorum olarak bizlerle paylaşınız.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!