WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

WordPress altyapısını kullanarak oluşturduğunuz web siteniz için olmazsa olmazlar arasında önbellekleme eklentisi yani Cache eklentisine ihtiyacınız vardır. Neden derseniz satın aldığınız web barındırma hizmeti yani Hosting hizmeti genellikle paylaşımlı sunucular olduğu için hızı yavaş olacaktır ve sitenize giriş yapan ziyaretçiler fazlalaştıkça sitenizin hızı yavaşlamakta ve bazı zamanlarda yayından düşmeler bile yaşanmaktadır. Bundan dolayı ya Hosting sunucunuzu çok iyi almanız gerekmekte yada WordPress sitenizi çok iyi Cache optimizasyonunu yapmanız gerekmekte. WordPress sitenizi kurduğunuzda ilk başta yapacağınız işlemlerden biriside Cache eklentisini kurmaktır.

Cache eklentileri dinamik WordPress sitenizi statik HTML’e dönüştürür ve sitenizi ziyaret eden kullanıcılara onu gösterir. Bu işlemlerde statik HTML yüklenmesi daha hızlı olduğu için  kullanıcılar web sitenizdeki sayfalara daha hızlı erişebileceklerdir.

Neden bir Cache Eklentisine İhtiyacınız Var?

Bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde, barındırma sunucunuzda sitenizin görüntülenmesi için farklı komut dosyaları ve WordPress veritabanında işlemler yapılarak sayfa oluşturulur ve kullanıcıya gösterilir. Bu görüntü oluşturma işleminde geçen zamanını azaltmak ve yükleme hızını artırmak için Cache eklentisine ihtiyaçımız vardır.

Web siteniz büyüdükçe, istek sayısı da artacaktır ve bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde, özellikle siteniz paylaşılan bir sunucuda barındırılıyorsa, sunucudaki yük nedeniyle veritabanına bağlanırken hata sayfalarını bile görebilirler.

WordPress Cache eklentisi kurduğunuzda; web sitedeki içerikler statik HTML olarak oluşturulacaktır ve kullanıcıya çok kısa sürede gösterilecektir.

Şimdi gelelim WordPress için en iyi Cache eklentilerini sıralamaya.

W3 Total Cache

Sitenizin performansını büyük ölçüde iyileştirmenize yardımcı olacak en iyi WordPress Cache eklentisinden biridir. Varsayılan ayar, yeni başlayanlar için yeterince iyidir. Bununla birlikte kullanabileceğiniz bazı gelişmiş ayarlarıda mevcuttur.

Sayfa önbelleğe alma işleminden nesne önbelleğe alma işlemine, CDN ‘den code ve resimleri çekmeye kadar bir çok özelliği vardır. Bu eklenti sitenizin performansını artırmak için çok kapsamlı seçenekler sunmaktadır.

Daha fazla optimize etmek için gelişmiş yaraları vardır. Eğer ki yaptığınız ayarlardan emin değilseniz ileri seviye ayarına dokunmamanızı öneririm.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

WP Super Cache

WordPress için bir başka mükemmel bir Cache eklentisidir. WordPress kullanıcıları için kullanımı ve yapılandırması çok basit bir Cache eklentisidir. Cache ayarlarında işaretlemeniz ve seçmeniz gereken yapılandırmalar önerilen ayarlarla birlikte geliyor ve işini çok kolaylaştırıyor.

WP Super Cache, kullanıcı dostu arayüzü ve kolay ayarları sayesinde, en popüler ve  en yaygın olarak kullanılan Cache eklentilerinden biridir.

Eklentinin sadeliğinden dolayı bu önbellek eklentisini seven bir çok WordPress kullanıcısı vardır, yapmanız gereken tek şey önerilen seçenekleri seçmek ve ayarları kaydetmektir. Ayrıca, diğer birçok önbellek eklentisine kıyasla daha az sunucu alanı tüketir.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

Fresh Performance Cache

WordPress için sitenizde kullanabileceğiniz bir premium önbellek eklentisi. Bu eklenti, basit yönetici arayüzü ile gelir ve birçok Cache eklentisinin aksine, yönetici sayfasında can sıkıcı reklamlar olmayacaktır.

CSS ve JS dosyalarını küçültür. Ayrıca, gzip sıkıştırmasının avantajlarından yararlanır. Etkinleştirme sonrasında, eklenti seçeneğini ayarların altında yer almakta ve eklenti arayüzünde güncelleme seçeneği mevcuttur.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

Wp-Roket

Wp-Rocket premium Cache eklentisidir, çok etkili ve kullanıcı dostu olduğu kanıtlanmıştır. Bu eklenti sitenizin hızını artırmanıza ve ziyaretçilerinize harika bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, GZIP sıkıştırma seçeneği, CDN, Google font optimizasyonu, DNS prefetching, Çoklu alan uyumluluğu ve çok daha fazlasını sunar.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

Hyper Cache

Hyper Cache, 60k yüklemeye ulaşmış popüler başka bir Cache eklentisidir. Ayarları çok  basit bir eklentidir.Bu eklenti, önbelleklenmemiş sayfalar için anında önbelleği yönetir ve bu da sitenizin genel performansını artırmaya yardımcı olur.

Genel olarak, ücretsiz ve etkili olan harika bir Cache eklentisidir.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

WP Fastest Cache

Siteniz için WP Fastest Cache eklentisini de deneyebilirsiniz, çünkü sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olacak nispeten kolay ve basit eklentidir.

WP Fastest Cache eklentisi, sitenizin Javascript ve CSS dosyalarını küçülterek sitenizi hızlandırmak için bazı seçenekler sunar. Ve en iyi yanı, sistem otomatik olarak bunu yapacağından sitenizin .htacces dosyasını düzenlemek zorunda kalmamanızdır.

Ayrıca, sitenizi büyük ölçüde hızlandırmanıza yardımcı olacak dosya boyutunu azaltmak için Gzip Sıkıştırma’yı kullanmanızı sağlar. Ayrıca, sitenizi oluştururken ilave zaman kazanmak için tarayıcı önbelleklemeyi kaldırabilirsiniz.

WordPress Siteler İçin En İyi Cache Eklentileri

DAHA FAZLA BİLGİ / İNDİR

Yukarıda bahsedilen eklentiler, WordPress siteniz için düşünebileceğiniz en iyi WordPress Cache eklentileridir.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!