WordPress Siteler İçin En İyi SEO Eklentileri

WordPress Siteler İçin En İyi SEO Eklentileri

WordPress Siteler İçin En İyi SEO Eklentileri

En iyi WordPress SEO eklentileri sayesinde, sahip olduğunuz WordPress sistemli sitenizi kısa sürede arama motorlarında etkili bir site haline getirmeniz mümkündür. Yapmanız gereken, WP admin panelinize girip, aşağıda sıralayacağımız eklentilere sahip olmak.

Yükleyeceğiniz ve etkinleştireceğiniz bu SEO eklentileri sayesinde, sitenizde bulunan tüm içerikler arama motorlarına daha hızlı haber verilerek, hızlı bir şekilde indeks almalarını da sağlayacaklardır.

WordPress eklenti sistemi üzerinde birçok yararlı özellikler bulunmaktadır. Bu yararlı özelliklerden birisi de WordPress siteniz için SEO uyum eklentileridir. SEO eklentileri bakımından olmazsa olmaz eklentilerin başında ” All İn One SEO ” gelir. Bu eklenti, WordPress’in en çok kullanılan eklentilerinin başında gelmektedir.
Bu eklentiye sahip olduğunuzda ve kurduğunuzda, sitenizde bulunan konuların, etiketlerin, sayfaların title ve meta taglarını anında kontrol edebilir ve hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu eklentiyi sahip olduğunuz tüm blog sitelerde kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu sayede sitenize ekleyeceğiniz içerikler daha hızlı arama botlarına ulaştırılır.

Bir diğer SEO eklentisi ise ” TGFI.net SEO ” eklentisidir. Bu eklenti az önce paylaştığımız eklentinin alternatifi olarak kullanılabilir. Her ne kadar bir önceki eklenti kadar etkili olmasa da yine de kullanılabilir.

Sıradaki eklentimiz ise ” Simple Tags ” eklentisidir. Bu eklenti ise sitenize eklediğiniz içeriklerin veya yazıların etiket ayarlarını düzenlemenize yardımcı olur. Aynı zamanda yazınıza etiket eklerken, benzeyen veya daha çok ilgi çekecek etiket türlerini de size sunacaktır.

Olmazsa olmaz eklentilerden bir başkası ise ” Google XML Sitemaps ” eklentisidir. Bu eklenti sayesinde arama motorlarının ideal ve istediği site haritalarını otomatik oluşturmanıza yarayacak bir eklentidir. Aynı zamanda bu eklenti ile sitenizi çok hızlı bir şekilde arama motorlarının indexleme işlemlerini yapabilirsiniz.
,
Bir başka etkili eklenti türü ise ” Platinium SEO Plugin ” eklentisidir. Bu eklenti all in SEO eklentisi ile aynı görevleri görse de, kalıcı bağlantılarınızı değiştirmeniz durumunda ortaya çıkan hatalı sayfalara otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabilmektedir.

WordPress SEO araçlarına ek olarak, ” Redirection, SEO Smart Links ” eklentilerini de tercih edebilirsiniz.

Tüm bu WordPress eklentileri sitenizle uyumlu halde çalıştığında arama motorlarında yapılan aramalar sonucunda ilk sıralara çıkmanız oldukça mümkündür.

Siz de bu sıralamış olduğumuz SEO eklentilerini deneyerek kendinize en uygun olanını seçmeniz halinde önemli hitler alabileceksiniz.

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!