WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

Web sitenizin tanıtım faaliyetleri için ayırdığınız bütçenin önemli bir bölümünü ayırdınız. Sonuçta, 80-20 kuralı, zamanımızın ve çabamızın yüzde 80’inin içeriğimizi geliştirmek için harcanması gerektiğidir.

Kullanıcıların açılış sayfanızı veya blog yayınınızı ziyaret etmelerini sağlamak için Facebook Reklamları’na 50 dolar harcadığınızı varsayalım. Ancak bir şekilde, hemen çıkma oranları çok yüksek! İnsanlar sayfanın yarısından önce bile ayrılıyorlar!

Dijital içeriğin patlayıcı bir hızda üretildiği bir dünyada, insanların dikkatini çekmek zor. Ama bugünün insanlarının dikkatini çeken bu video içeriğidir.

Doğru video içeriğiyle, hemen çıkma oranınız azalır ve insanlar sitenizde videoyu izlemeye ve sonunda dönüşümlerinizi artırmaya daha fazla zaman ayırma eğilimindedir. Videoları blog içeriğimize eklediğimizde, okuyucularımızın videoya yapışması ve izlemesi daha olasıdır. Video sorunlarını çözerse, paylaşmaya daha meyillidirler. Bunu akılda tutarak, en iyi YouTube WordPress eklentilerine göz atalım.

1. YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

YouTube Embed Plus, 200.000’den fazla etkin kurulumuyla en popüler YouTube eklentilerinden biridir. Bu eklentiyle birden fazla özelleştirme seçeneğiyle YouTube kanalı veya oynatma listesi galerileri oluşturabilirsiniz. Otomatik oynatım ekleyin, canlı akışları otomatik olarak gömün, video başlangıç ​​ayarlarını özelleştirin, işlevsel erişilebilirlik değerlendirmesi hazır içeriği ve daha fazlasını oluşturun.

Özellik Önemli Noktaları:

 • Duyarlı YouTube kanalı ve oynatma listesi galerileri oluşturun
 • Galeri minik resimlerinin üzerine kanal abonelik düğmesi ekle
 • Yerelleştirme desteği
 • Pro sürümü, YouTube videolarının tembel yüklenmesini destekler

2. Essential Grid Premium WordPress Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

 

YouTube videolarınızın bir ızgarasını entegre etmek istiyorsanız, Essential Grid’in bulunduğu iş için en iyi YouTube WordPress eklentilerinden biridir. WordPress web siteniz için ızgara görünümü oluşturma çözümü, YouTube videolarını herhangi bir yayına veya sayfaya stilli bir ızgara olarak entegre etmeyi kolaylaştırır (blog, fiyatlandırma, portföy, kaydırıcılar vb. Gibi diğer içerik biçimleriyle birlikte). Eklenti aynı zamanda canlı düzenleyici içerir, böylece YouTube medya ızgarası kompozisyonunuzun, düzeninizin, renklerin ve daha fazlasının görünümünü hızlıca düzenleyebilirsiniz.

Özellik Önemli Noktaları:

 • Youtube, Vimeo, kendi kendine barındırılan video, iFrame’ler, resimler, yazılar, sayfalar, özel yazı tipleri, WooCommerce ve galerileri destekler
 • Görsel cilt düzenleyici
 • Dahili animasyon türleri ve ön yükleyiciler
 • Duyarlı ve mobil optimize
 • Premium destek

3. Carousel Premium Eklentili Görsel Besteci YouTube Kanalı

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

Bu eklenti ile, popüler WPBakery sayfa oluşturucusunu kullanarak Youtube Kanalınızı herhangi bir yazıya veya sayfaya eklemek kolaydır. Carousel’li Görsel Besteci YouTube Kanalı, özelleştirilebilir bir kanal hissi eklemeniz için yeni modüller ekler. Yeni bir video ızgarası ekleyin, en iyi içeriğinizin bir listesini oluşturun ve hatta sitenize gelen ziyaretçilerin içeriğinize göz atmasını kolaylaştırmak için bir video atlıkarınca ekleyin.

Özellik Önemli Noktaları:

 • WPBakery Görsel Sayfa Oluşturucu Uzantısı
 • Izgara veya atlıkarınca düzenleri
 • 7 Önceden tanımlanmış stiller
 • Tamamen özelleştirilebilir stil
 • Duvarcılık ve uygun sıra ayarları
 • 132 Eleman animasyonları
 • Sonsuz kaydırma, daha fazla yükleme veya geleneksel sayfalama
 • Avada WordPress Teması ile Uyumlu

4. YouTube Vitrin – Video Galeri Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

YouTube Vitrin, YouTube videolarıyla dolu duyarlı galeri sayfaları oluşturmanıza olanak sağlar. Sonraki videoların, orijinal videonun altında sayfalandırma ile gösterildiği bir video galeri sayfası oluşturabilirsiniz. Ayrıca, videoların dört sütunlu ızgara düzeninde gösterildiği bir video ızgara galerisi oluşturabilirsiniz. Bu eklenti, çevrimiçi bir kurs, nasıl yapılır video dizileri ve ürün demo ve uygulama videoları gibi birden fazla ilgili videoyu göstermek için mükemmeldir.

Özellik Önemli Noktaları:

 • İki ayrı video galerisi oluşturabilme – temel video galerisi ve video ızgara galerisi
 • Özel olarak videoların küçük resim en boy oranını ayarlayın – 16: 9 veya 4: 3’ü seçin
 • En yeni ve öne çıkan videoları sergilemek için kenar çubuğu widget’ları
 • Daha uzun video dizileri için sayfalandırma seçeneği

5. Yottie YouTube WordPress Galerisi

 

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

Yottie, YouTube kanalınızı WordPress blogunuzla entegre etmek için kullanılan premium bir eklentidir. YouTube feed’inizi ayarlamak için 100’den fazla ayarlanabilir parametreyle, önceden hazırlanmış çoklu renk şemaları ve şu anda desteklenen 16 dilde Yottie eklentisi hemen hemen her türlü tetikçi için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, popüler Visual Composer sayfa oluşturucusuyla uyumludur, böylece video yayınınız dahil olmak üzere kolayca özel bir sayfa düzeni tasarlayabilirsiniz.

Özellik Önemli Noktaları:

 • YouTube, Vimeo ve Dailymotion’ü destekler
 • Özelleştirilebilir video galerileri oluşturun
 • Özel Vimeo videolarını oynatmak gibi yenilikçi eklentiler
 • Kendi kendine barındırılan veya bulut tarafından barındırılan çözümlerden birini seçin. Sonuncusu birden fazla platformu destekler ve tüm eklentilere ve özelliklere erişim içerir

6. Flow Flow Social Stream Premium WordPress Plugin

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

Flow-Flow, WordPress için en iyi sosyal akış eklentilerinden biridir ve hepsinden önemlisi birden fazla video kaynağını destekler – Youtube, Vimeo ve hatta Instagram. Bu eklenti size en son videoları karıncaya veya sayfaya eklemenin hızlı ve kolay bir yoludur. Hesabınızı senkronize edin, ardından YouTube kanal akışınızı dahil olan kısa kodlarla (veya Görsel Besteci sayfa oluşturucu öğesi) ekleyin. Bu kadar! Yeni videolarınızın tümü, yayınladığınızda WordPress sitenize otomatik olarak eklenecektir.

Özellik Önemli Noktaları:

 • YouTube, Vimeo ve Instagram’daki videoları entegre edin
 • Tüm büyük sosyal ağları destekler (YouTube, Facebook, Twitter, vb.)
 • Görsel Besteci sayfa oluşturucu eklentisi ile uyumlu
 • CSS3 Dönüşümleri ve lightbox galerileri
 • Duyarlı tasarım
 • Tercüme hazır

7. Görsel Besteci Premium WordPress Eklentisi için Youtube Video Galerisi

 

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

YouTube Video Galerisi eklentisi, özellikle WPBakery Görsel Besteci sayfa oluşturucu için bir eklenti olarak oluşturuldu (yani, Total gibi herhangi bir Visual Composer uyumlu teması için harika bir iltifat olduğu anlamına gelir). Bu eklenti ile bireysel videoları, kanal yayınlarını ve hatta oynatma listelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Sütunlar, sayfalama, ızgara stili, listeler, görüntü kırpma, sayaçları ve çok daha fazlası için yerleşik seçenekler vardır.

Özellik Önemli Noktaları:

 • WPBakery Görsel Besteci için Eklenti
 • Yerleşik reklam seçenekleri
 • Duyarlı ve retina hazır
 • Izgara ve sayfalama özelleştirme seçenekleri

8. Gizle YouTube ile İlgili Videolar Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

 

Çoğu durumda, ziyaretçilerimizin ürün videosunu izlemesini ve ardından asıl içeriği okumak için aşağıya inmelerini isteriz – bu blog postası veya açılış sayfası kopyası olabilir. Doğru?

Ancak WordPress’te, YouTube videoları varsayılan oEmbed çözümü kullanılarak katıştırılır. Bu durumda, YouTube orijinal videonun oynatılması bittikten sonra ilgili videoları göstermeye başlar. Bu, Long Tail SEO ürün tanıtım videonuzu gördükten hemen sonra, onlara komik kedi videoları göstererek kullanıcıların dikkatini dağıtma eğilimindedir. (Ben kişisel deneyim haha ​​konuşuyorum!)

Bunu şimdi istemiyoruz, değil mi? YouTube ile İlgili Videoları Gizle İlgili Videolar’ın, YouTube’un ilgili videoları göstermesini engelleyerek bunun olmasını önler.

Özellik Önemli Noktaları:

 • Orijinal video oynatıldıktan sonra ilgili YouTube videolarının görünmesini önler

Not: Bazen, eklentiyi yükseltirken bazı önbellekleme sorunları nedeniyle çalışmayabilir.Basit bir düzeltme, eklentiyi manuel olarak devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek. Bu önbelleği temizler ve yeniden çalışmaya başlar.

9. YouTube Freemium WordPress Eklentisini Katıştırın

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

 

YouTube Embed WordPress, YouTube videolarını WordPress’e eklerken size birçok geliştirme ve özelleştirme seçeneği sunar.

Yeni başlayanlar için videoları yazıya, sayfalara ve özel yazı türlerine gömebilirsiniz. Ayrıca, YouTube videolarını, site başlığı, özel kenar çubukları ve altbilgileri gibi widgetize edilmiş alanlara da ekleyebilir (video altbilgisinde bir video kullanacak bir web sitesi düşünemesem bile!)

Eklentinin premium sürümü, ilgili videoların videonun sonunda gösterilmesini gizleme, ayrı videolar için seçenekleri ayarlama vb.

Özellik Önemli Noktaları

 • Videoları yayınlarda, sayfalarda, özel yazı türlerinde ve widget alanlarda görüntüleyin
 • Oynatıcı boyutları, tam ekran, açıklama ve altyazı seçenekleri gibi varsayılan seçenekleri yapılandırma
 • Marka tutarlılığı için oyuncu ilerleme çubuğu rengini özelleştirme

10. Youtube Widget Duyarlı Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 10 YouTube Eklentisi

 

Şimdiye kadarki en iyi YouTube WordPress eklentilerinin bu yayınında, YouTube videolarını WordPress sitenize yerleştirmenizi sağlayan eklentileri paylaşıyoruz. Yalnızca kenar çubuğunuzda YouTube kanalını veya videolarını görüntülemek istiyorsanız, bu ücretsiz YouTube Widget sizin için bir eklentidir.

Eklenti, sitenize özel bir YouTube widget’ı ekler, böylece videolarınızı yalnızca birkaç tıklamayla kenar çubuklarınıza veya alt bilginize kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı yayınlara veya sayfalara eklemek için kullanabileceğiniz basit bir kısa kod var.

Özellik Önemli Noktaları:

 • Widget’lar ve kısa kod ekleme seçenekleri
 • Kontrol çubuğu teması ve ilerleme çubuğu renk ayarları
 • Analitik için video izlemeyi etkinleştir
 • Özel açıklamalar ekle

En İyi YouTube WordPress Eklentilerini Sarma

İyi bir YouTube WordPress eklentisi yapan nedir? Peki, bu soruyu cevaplamak için “İhtiyacım olan ne?” Diye sormanız gerekir.  Farklı insanların belirli bir ürün türünden farklı gereksinimleri vardır. Bu nedenle “WordPress için YouTube” kategorisinde aktif olarak geliştirilen 10’dan fazla YouTube WordPress eklentisi var.

Umarım en iyi 10 YouTube WordPress eklentisi listemizi yararlı bulmuşsunuzdur. Sadece sizin için doğru eklentiyi seçmek için bir dakikanızı ayırın. Sadece bir tane kullanacağınız on özellik içeren bir eklenti seçmemenizi şiddetle tavsiye ederim. Eklenti ile elde etmeye çalıştığınız şeyin ne olduğunu not edin. Gereksinimlerinize karar verdikten sonra listeye göz atın ve kriterlerinize uygun bir eklenti seçin.

Önemli bir eklentiyi kaçırdık mı? Bir geliştirici misiniz ve eklentinizi bu listede görmek ister misiniz? Yorumlarda bize bildirin!

 

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!