WordPress Çoklu Dil Eklentisi TranslatePress

WordPress Çoklu Dil Eklentisi TranslatePress

WordPress Çoklu Dil Eklentisi TranslatePress

TranslatePress ücretsiz dilli çeviri eklentisi WordPress sitesi dilli hale getirmek için mükemmel bir seçenektir. Eklentiyi yükledikten sonra, TranslatePress için yeni bir Ayarlar sekmesi görmelisiniz. Buradan, varsayılan çevirileri ayarlamanın yanı sıra ek çevirileri de biçimlendirebilirsiniz. Ayrıca, belirli bir dilde siteniz için otomatik çeviri oluşturacak isteğe bağlı Google Translate özelliğine de erişebileceğiniz yerdir.

Manuel çeviriler için bu ücretsiz WordPress eklentisi, kolay ve sezgisel çeviri arayüzü içerir. Sitenizin yönetim paneline giriş yaptığınızda ve siteye göz atarken yönetici çubuğundaki “Sayfayı Çevir” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. WordPress özelleştiricisine aşina iseniz, TranslatePress editörünü kullanmaya başlamanız daha kolay olacaktır. Sayfanızdaki çeşitli bölümleri çevirmeye başlamak için işaretleyin ve tıklayın. Ardından, çok dilli çevirilerinizi oluşturmak için sağlanan metin kutularını kullanın (not: mevcut dil kutuları, TranslatePress ayarlarında tanımladığınız dillere göre belirlenir).

Daha fazla özellik için bir TranslatePress  Personal, Business veya Developer planına geçin . Bu ek diller için güçlü özellikler, SEO çevirileri (sayfa meta açıklaması, URL görüntü alt, vb), özel çevirmen kullanıcı rolü izni, herhangi bir kullanıcı rolü, özel dil tabanlı site navigasyon gibi tercüme sayfaları önizleme olanağı ve otomatik kullanıcı dili ekleme seçeneği sunar. Basit bir blog sayfanız var ise ücretsiz sürümü sizin için yeterlidir. Ancak, SEO’ya odaklanan işletmeler ve blogcular için en iyi seçenek ücretli olanıdır.

 

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Siz İşinize Odaklanın Biz WordPress Sitenize Odaklanalım!

Projenizi sizinle tartışmaktan ve ücretsiz bir teklif hazırlamaktan her zaman mutluluk duyarız. Başlamak için aşağıdaki butondan iletişime geçmeniz yeterli!